Інфо поліції

СБУ заблокувала злочинне угруповання Іллі Киви – ЗМІ

За даними досудового розслідування, угруповання спеціалізувалося на вчиненні злочинів і провокативних дій, спрямованих на розхитування ситуації в країні

СБУ під час спецоперації у Харкові, Сєвєродонецьку та Лисичанську заблокувала діяльність угруповання, причетного до вчинення тяжких злочинів на ідеологічному підґрунті.

Зловмисники діяли під прикриттям громадського об’єднання, яке підконтрольне одному з народних депутатів України, – інформує 1NEWS.

У відомстві не оприлюднили назв та прізвищ.

Водночас джерело ВВС News Україна в СБУ твердить, що це організація “Патріоти – За життя”, яку контролює депутат парламенту Ілля Кива від ОПЗЖ.

Сам Кива згодом прокоментував ситуацію у відеозверненні так: “СБУ веде системну боротьбу і дії щодо дискредитації мене і моєї організації”.

За його словами, уся ця справа “зшита білими нитками” і ґрунтується на свідченнях, які працівники СБУ отримали шляхом тиску на людину, погрожуючи йому вбивством.

За даними досудового розслідування, угруповання спеціалізувалося на вчиненні злочинів і провокативних дій, спрямованих на розхитування ситуації в країні.

Встановлено, що у березні 2021 року лідер групи спільно з її активними учасниками завдав ножем тяжкі тілесні ушкодження ідеологічному опоненту. За задумом «кураторів», дії зловмисників мали призвести до застосування відповідних заходів та спровокувати загострення політичної обстановки і масові порушення громадського порядку.

У ході процесуальних дій за місцями проживання зловмисників та офісному приміщенні громадського об’єднання правоохоронці виявили:

  • холодну зброю, яку могли використовувати для вчинення тяжких злочинів;
  • інструкцію з підготовки учасників угруповання до радикальних дій стосовно ідеологічних опонентів;
  • велику партію марихуани та обладнання для її вирощування.
Back to top button