Інфо поліції

СБУ викрила проросійську ботоферму

В Івано-Франківській області СБУ ліквідувала ботоферму. Організував ботоферму місцевий житель, повідомляє 1NEWS з посиланням на пресцентр СБУ.

З початку року чоловік використовував для реєстрації фейковий акаунтів майже 12 тисяч SIM-карт українських і російських мобільних операторів.

Ботоферма працювала в основному в соцмережах, месенджерах і електронних гаманцях.

«Замовниками послуг були, в основному, клієнти з РФ. І використовували її «потужності», коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей. В основному, це «накрутка» кількості переглядів, переваг, коментарів в соціальних мережах і відеохостингу. «Розрахунки» велися в рублях», – наголошується в повідомленні.

В ході проведених обшуків за місцем проживання організатора ботоферми, виявлено та вилучено SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі SIM-карт операторів мобільного зв’язку.

Планується оголосити організатору угоди про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку, що передбачено ст. 361 Кримінального Кодексу України.

 

 

 

 

 

Back to top button