Інфо поліції

СБУ обшукала митрополита УПЦ МП

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павло називає політичним тиском обшуки, які Служба безпеки провела на території Києво-Печерської Лаври

СБУ провела обшук за місцем проживання  настоятеля Свято-Успенського собору Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ МП Павла.

 

Про це на брифінгу заявив керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов, повідомляє 1NEWS.

За його словами, кримінальне провадження розпочате за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Про результати обшуків в СБУ обіцяють повідомити додатково.

Правоохоронці проводили обшуки за місцем проживання та розміщення майнового комплексу, який належить митрополиту Павлу (Лебедю), тривають слідчі дії.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павло називає політичним тиском обшуки, які Служба безпеки провела на території Києво-Печерської Лаври.

Намісник заявив, що СБУ проводила обшуки в будинку, який за ним дійсно закріплений, водночас стверджує, що не заходив до нього з 2013 року.

“Я ніде не живу, в жодному будинку, я живу тільки в Києво-Печерській Лаврі. Сьогодні були в будинку, який дійсно числиться на мені, але з 2013 року я там ні разу не був”, – сказав предстоятель.

За його словами, в 2014 році цей будинок “був розграбований”.

“Винесено було 5 ікон, забрали, вибачте, ящик горілки, яка там була. Я звертався в міліцію, до прокурора, щоб ікони повернути, але ніхто на це не звернув уваги”, – каже Павло.

“Сьогодні діється на мене тиск з усіх сторін, але хочу вас завірити, що я – в святій соборній апостольській канонічній церкві. Іншої церкви я не визнаю. Хіба президент очолить в майбутньому цю церкву… Вибачте”, – зазначив священик.

Павло каже, що обшуки проводилися в комплексі підсобного господарства, зареєстрованому на Києво-Печерську Лавру, чим висловив здивування.

“Чому йти в господарство? Може, корови – терористки, чи вівці? Що шукати там? Я не проти, хай шукають. Можливо комусь навесні треба навозу, то будете знати, де взяти для своєї грядки”, – сказав священик.

Він також стверджує, що не ображав Філарета, а лише цитував святе письмо, про те: хто благословляє на війну, є сином диявола.

“Мені приписали і те, що я погано ставлюся до патріарха Варфоломія. Це неправда. Я його поважаю. Я молився за нього до певного часу. Він робить погані поступки, розділяє в церкві народ”, – сказав Павло.

Джерело: Українська правда

Останні новини

Back to top button