Інфо поліції

Російські спецслужби завербували українського вченого

За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби

Співробітники Служби безпеки України викрили харків`янина, завербованого спецслужбами країни-агресора для проведення підривної діяльності проти нашої держави.

Співробітники контррозвідки СБУ встановили, що під час поїздки до Росії з метою працевлаштування співробітника однієї з державних наукових установ Харкова завербувала ворожа спецслужба, – інформує 1NEWS.

“За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку”, – заявляє СБУ.

Повернувшись в Україну, чоловік потрапив у поле зору Служби безпеки та перебував під наглядом правоохоронців.

Оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО з числа співробітників державної наукової установи, де він працював.

“Але завершити злочинне завдання йому не вдалося. Напередодні передачі за кордон зібраних даних зловмисник був затриманий правоохоронцями”, – заявляє СБУ.

Під час обшуку за місцем проживання харків`янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, які підтверджують протиправну діяльність нашого співвітчизника.

За висновками експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України та має гриф обмеження доступу “для службового користування”.

Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам.

Джерело: СБУ

Останні новини

Back to top button