Інфо поліції

Поліцейським на планшети встановили програми для зчитування COVID-сертифікатів

Національна поліція України вже встановила на планшети правоохоронців відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код із міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію, повідомляє 1NEWS з посиланням на Управління комунікації Національної поліції України.

Про це йшлося під час наради 12 жовтня за участі голови Національної поліції України (НПУ) Ігоря Клименка, заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна і голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької.

“На сьогодні Національна поліція вже встановила на планшети поліцейських відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що під час цієї наради і йшлося і про напрацювання алгоритму дій щодо проведення превентивних заходів у місцях великого скупчення людей.

Клименко зі свого боку зазначив, що основним завданням цих 3 відомств є максимальне вжиття заходів щодо дотримання карантинних обмежень та мінімізація зараження громадян у місцях, які сприяють поширенню коронавірусу, – зокрема, у громадському транспорті, розважальних закладах, у тому числі у нічних клубах, ринках, закладах громадського харчування.

За його словами, діяльність таких закладів є критичним моментом. Клименко зазначив, що уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам зарплату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої роботи навіть у червоній зоні. “Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності»,- сказав він.

Як уточнив голова Нацполіції, існує необхідність у напрацюванні механізмів, порядку взаємодії, враховуючи кількість санітарних лікарів, працівників Держспоживслужби та Нацполіції України, які будуть залучені у ці процеси.

“Крім того, ми маємо чітко розуміти відповідальних осіб. Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і деколи кримінальну, зокрема за недотримання епідеміологічних норм», – поінформував Клименко.

Він нагадав, що уряд з 21 жовтня встановив нові обмеження для міжрегіональних пасажирських перевезень, а саме – зобов’язав водіїв та пасажирів підтверджувати свою COVID-безпечність, і тому кожен учасник таких перевезень має пред’явити сертифікат вакцинації або ПЛР-тест, який чинний 72 години.

Уточнюється, що завданням поліції, серед іншого, є проведення належним чином роз’яснювальної роботи серед перевізників щодо необхідності дотримання карантинних вимог, а також роз’яснення щодо відповідальності громадян та перевізників у випадку порушення протиепідемічного законодавства.

Зі свого боку заступник глави МОЗ – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін подякував Нацполіції уточнив, що в Україні наявна наразі важка епідеміологічна ситуація, яка викликана саме штамом «Дельта».

Цей штам коронавірусу, за словами Кузіна, наразі зареєстрований у кожній області України і ситуація доволі швидко погіршується.

Головний санітарний лікар поінформував, що наразі 16 регіонів знаходяться на помаранчевому рівні, і це є зоною посиленого контролю, де необхідно використовувати всі наявні ресурси та можливості, щоб не допустити погіршення епідеміологічної ситуації.

У свою чергу Магалецька сказала, що робота спільних груп співробітників Держпродспоживслужб та поліції щодо перевірки закладів громадського харчування, розважальних центрів, торговельних центрів та магазинів буде продовжена, і що для того, щоб ефективно протистояти загрозі пандемії, потрібно реалізувати спільну систему ефективного контролю.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button