Інфо поліції

Податківці пояснили, з чим були пов’язані сьогоднішні обшуки в будинку, де живе Кличко

Співробітники Державної фіскальної служби України викрили групу осіб у виготовленні контрафактних паливно-мастильних матеріалів на суму понад 100 млн гривень. Саме з цією справою пов’язані обшуки, які відбувались сьогодні вранці в Києві на вулиці Богдана Хмельницького, повідомила 1News прес-служба ДФС.

Зазначається, що в ході обшуків, які проводилися в рамках кримінального провадження, за фактами незаконного постачання та реалізації нафтопродуктів, що відбувалися в тому числі і по вул. Б. Хмельницького у м. Києві, співробітниками ГУ ДФС України та ГУ Служба безпеки України в м. Києві та Київській області, за процесуального керівництва  прокуратури м. Києва, задокументовано та припинено протиправну діяльність групи осіб, пов’язану з незаконним переміщенням на митну територію України та подальшою реалізацією товарів паливо-мастильної групи з порушенням законодавства та ухиленням від сплати митних зборів та інших обов’язкових платежів, що завдавало збитків державному бюджету у особливо великих розмірах.

Встановлено, що на адресу ряду суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності систематично з Республіки Білорусь та РФ надходили вантажі із вмістом метилового спирту понад 51% від загального об’єму.

Службові особи низки комерційних товариств, з метою ухилення від сплати акцизного податку на метиловий спирт та розчинники, зазначали недостовірні данні щодо хімічного складу товару, зокрема кількісного вмісту метилового спирту, який суттєво занижувався, та здійснювали реалізацію імпортованої продукції в адресу підприємств з ознаками ризиковості на загальну суму понад 100 мільйонів гривень.

При цьому, суб’єкти господарювання виробничих потужностей не мають, за адресами реєстрації не знаходяться, директором, бухгалтером та засновником виступає одна й та сама особа.

Фактично імпортований товар переміщувався на територію України для подальшого перероблення та підпільного виготовлення на нелегальних міні-НПЗ в паливо-мастильні матеріали та реалізувався за готівкові кошти без оформлення бухгалтерських документів.

В ході проведених обшуків на території Київської, Чернігівської та Луганської областей було вилучено тіньову документацію, печатки близько 300 фіктивних підприємств, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, банківські картки, грошові кошти, обладнання для нелегального виготовлення паливо-мастильних матеріалів, метиловий спирт та хімічні добавки, а також виготовлені з них паливо-мастильні матеріали загальним об’ємом понад 1000 тон.

«ДФС продовжує системну боротьбу з тіньовим ринком паливно-мастильних матеріалів. З початку року ми маємо вагомий результат цілеспрямованої роботи. В рамках кримінальних та адміністративних проваджень з незаконного обігу вилучено пального на суму 1,1 млрд грн; (у 2 рази більше показників 2020), припинено 10 незаконних виробництв паливно-мастильних матеріалів та діяльність понад 240 незаконних АЗС.  ДФС працює на результат – наповнення бюджету нашої держави», – зазначив голова ДФС Вадим Мельник.

Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко розповів, що сьогодні вранці до будинку, де він живе, прийшли озброєні правоохоронці. Вони заявили, що проводили обшуки у сусідів Кличка, але мер Києва висловив сумнів, що це правда, адже правоохоронці піднімались  в тому числі і на його поверх.

Останні новини

Back to top button