Інфо поліції

Податківці «накрили» конвертцентр з обігом понад 180 млн гривень

Співробітники Головного Управління Державної фіскальної служби у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури ліквідували «центр мінімізації платежів до бюджету», який надавав послуги з мінімізації податкових зобов’язань суб’єктам господарювання реального сектору економіки. Про це 1News повідомила прес-служба ДФС України.

 

Зазначається, що організатори злочинного механізму здійснювали формування податкового кредиту з ПДВ на підконтрольних підприємствах по ланцюгу. В свою чергу, підприємства, маніпулюючи податковою звітністю, відображали придбання однієї групи товарів, а реалізацію іншої.

Водночас, учасники знімали грошові кошти готівкою з розрахункових рахунків підконтрольних підприємств з ознаками «фіктивності». В подальшому здійснювалась передача готівкових коштів підприємствам реального сектору економіки – користувачам послуг конвертаційного центру.

Оплата за подібні незаконні послуги складала 7-11% від суми.

За вказані готівкові кошти службові особи вищезгаданих підприємств-вигодонабувачів скуповували сировину, не відображаючи проведення операцій в бухгалтерській та податковій звітності. Водночас, придбання сировини документально відображали від «транзитних» та «фіктивних» підприємств вищевказаного «центру мінімізації платежів до бюджету».

«Зазначений протиправний механізм «конвертації» грошових коштів підтверджується як результатами проведених слідчо-оперативних заходів, так і доказами, що були вилучені під час санкціонованих обшуків. Серед них документи, чорнові записи та електронні носії», – зазначається у повідомленні.

З метою прикриття незаконної діяльності, організатори використовували 5 «транзитних» та фіктивних СГД.

Наразі встановлено 10 вигодонабувачів, які скористалися послугами викритого «центру мінімізації платежів».

Загальний обсяг проконвертованих коштів за період 2019-2020 р.р. із використанням реквізитів «транзитно-конвертаційних підприємств» склав понад 180 млн грн. Відповідно до висновку аналітичного дослідження, орієнтовні втрати державного бюджету складають 30,2 млн гривень.

Наразі заплановано проведення комплексу оперативних та слідчих заходів щодо збору та закріплення доказів злочинної діяльності фігурантів та встановлення інших причетних осіб з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Back to top button