Інфо поліції

Після вакцинації проти коронавірусу 53-річну киянку розбив параліч

У Києві 53-річну жінку госпіталізували з паралічем на третій день після щеплення препаратом CoviShield, повідомляє 1NEWS з посиланням на Главком.

Киянка на ім’я Ольга майже місяць прикута до ліжка. Все що нижче рук вона не відчуває. Жінка щепилася препаратом CoviShield. На другий день піднялася температура. На третій її паралізувало.

Жінці діагностували мієліт — запалення спинного мозку. Це захворювання провокує інфекція, однак ані в крові, ані в лімфі інфекції не знайшли.

«Я не виключаю зв’язку з вакцинацією лише на тій умові, що були виключені інші інфекційні агенти», – говорить завідувач відділом нейроінфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Павло Дяченко.

Такі припущення він зробив, бо в авторитетних медичних журналах були публікації, де науковці розглядали випадки поперечного мієліту після вакцинації. І науковці продовжують вивчати, чи може вакцина спричинити параліч.

В Україні також, як у всьому світі, кожен складний випадок вивчає спеціальна комісія. Лише вона може дати остаточний висновок.

В Україні ухвалили закон, який знімає відповідальність за небажані наслідки після вакцинації. Натомість держава бере на себе відповідальність і виплачує компенсації у разі інвалідності чи смерті. Однак, який шлях треба пройти, аби отримати виплати, чітко не розуміють і самі чиновники, бо випадків відшкодування в Україні не було. Хоча це цивілізований шлях у разі доведення шкоди для здоров’я.

«Поки що прецедентів таких не було. Я думаю, що цей шлях займе не один місяць. Збирайте чеки про витрати, які ви мали», – радить лікар-імунолог Федір Лапій.

 

 

 

Back to top button