Інфо поліції

Очільників окупаційної влади в Криму судитимуть за державну зраду

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно восьми осіб – очільників окупаційної адміністрації РФ у Криму та місті Севастополі. Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Генпрокурора.

Мова йде про так званого голову республіки Крим (Сергій Аксьонов – ред.), голову державної ради республіки Крим (Володимир Константінов – ред.), колишнього прокурора республіки Крим (Наталія Поклонська – ред.) та ще п’ятьох посадовців.

Їх обвинувачують у державній зраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади у складі злочинної організації.

За даними слідства, високопосадовці окупованого півострову, у лютому-березні 2014 року, перебуваючи на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленого порядку, а також брали активну участь у її діяльності.

Вони надали сприяння РФ у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості. Члени організації, зокрема взяли участь в утворенні окупаційних органів,  безпосередньо очолили їх та керували ними.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Головного слідчого управління СБУ.

Back to top button