Інфо поліції

Нацполіція затримала інтернет-шахраїв, які ошукали 50 людей на мільйони гривень (Відео)

Зловмисники розробили злочину схему привласнення коштів громадян під приводом продажу товарів, які мали попит, через Інтернет та завдали збитків громадянам

Поліцейські викрили організоване злочинне угрупування інтернет-шахраїв, які ошукали близько 50 потерпілих по всій Україні.

Зловмисники розробили злочину схему привласнення коштів громадян під приводом продажу товарів, які мали попит, через Інтернет та завдали збитків громадянам на мільйони гривень, – інформує 1News.

Слідчі провели низку обшуків за місцем проживання трьох фігурантів кримінального провадження одночасно у Вінницькій та Полтавській областях, під час яких вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони, інші речові докази їх злочинної діяльності.

В ході слідства встановлюються інші особи, які входили до складу угруповання.

Зловмисники працювали за чітко розподіленими ролями.

Підозрювані розміщували на популярному сайті оголошення про продаж різноманітних товарів, які мали попит, на умовах повної або часткової попередньої оплати.

Після отримання коштів від покупців, зловмисники на зв’язок більше не виходили.

Одна з учасників групи, мешканка Полтавської області, знаходила підставних людей, оформляла на них банківські картки, на які покупці перераховували кошти за товар.

В подальшому, усі гроші жінка переказувала на основний рахунок організатора угруповання.

33-річний організатор групи добре орієнтувався в характеристиках товарів, які нібито продавав, тому у потенційних покупців не виникало підозр щодо можливого обману.

Шахраї «продавали» сільськогосподарську продукцію, промислові товари, техніку і навіть автотранспорт.

Приміром, один з потерпілих за 34 тисячі гривень «придбав» квадроцикл. Після повної оплати, чоловік товару так і не отримав.

Інший вніс аванс за 1 тонну сортової бельгійської цибулі у розмірі 2,5 тисячі гривень.

Джерело: Нацполіція

Back to top button