Інфо поліції

Нацполіція затримала хакера, який пограбував європейські банки на 100 мільйонів гривень

Крім цього, хакери-вимагачі створювали так звані "сайти витоку інформації", де публікували конфіденційні дані компаній, які відмовлялися платити викуп за розшифровку даних

29-річного зловмисника викрили працівники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції в ході міжнародної спецоперації з правоохоронцями Великобританії.

Фігурант приймав замовлення на модифікацію шкідливого програмного забезпечення типу вірусів-шифрувальників, які використовували хакерські угруповання у протиправній діяльності, – інформує 1NEWS.

Потрапивши на комп’ютерну техніку такі програми зашифровують інформацію. Надалі за відновлення доступу до даних зловмисники вимагають викуп.

Атаки хакера були націлені на фінансові установи країн Європи. За попередніми даними, збитки сягають понад 100 мільйонів гривень.

Крім цього, хакери-вимагачі створювали так звані “сайти витоку інформації”, де публікували конфіденційні дані компаній, які відмовлялися платити викуп за розшифровку даних.

За результатами комп’ютерно-технічних експертиз на техніці зловмисника виявлено сотні різноманітних шкідливих програмних продуктів, які модифікувалися та шифрувалися для обходження антивірусних програм.

Джерело: Нацполіція

Останні новини

Back to top button