Інфо поліції

На Київщині шахраї продавали чужу землю

Підозрювані діяли протягом 3 років за добре відпрацьованою «схемою»

Працівники Головного слідчого управління під процесуальним керівництвом Генпрокуратури за оперативним супроводом працівників управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України  завершили досудове розслідування діяльності злочинної групи.  У рамках кримінального провадження оголошено підозру 9 мешканцям Києва та області.

У ході слідства встановлено, що злочинним угрупованням керували два організатори – чоловіки віком 30 та 40 років, – повідомляє 1NEWS.

Підозрювані діяли протягом 3 років за добре відпрацьованою «схемою». Спочатку вони виявляли власників земельних ділянок, які протягом тривалого часу не відвідували свої домогосподарства. Потім, за допомогою працівника Держгеокадастру, проникали до архіву, де зберігаються оригінали правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомості та виготовляли підроблений паспорт власника. У нього вклеювали фото одного з членів угруповання. Згодом псевдовласник продавав землю, підписуючи нотаріально посвідчену угоду з  покупцем, який навіть не підозрював, що став жертвою махінацій.

Відтак зловмисники шахрайським шляхом заволоділи майном та грошима потерпілих на суму понад 10 мільйонів гривень. Загалом від діяльності угруповання постраждали 14 осіб.

Джерело: Нацполіція

Back to top button