Інфо поліції

На Херсонщині викрили агентурну мережу ФСБ

Контррозвідка викрила агентурну мережу Федеральної служби безпеки Росії на території Херсонської області. Мережею керувала завербована російською спецслужбою колишня працівниця облдержадміністрації, інформує 1NEWS з посиланням на пресцентр Служби безпеки України.

Як встановили слідчі, росіяни завербували жінку під час її перебування на території окупованого Криму у 2015 році. Українка отримала завдання збирати інформацію про військові об’єкти, співробітників СБУ та діяльність місцевих органів влади, а також вивчати суспільно-політичну ситуацію в області.

Жінка залучила до незаконної діяльності інших проросійськи налаштованих мешканців Херсону. Інформацію вона передавала через заздалегідь обумовлені з куратором канали електронного зв’язку, а також під час особистих виїздів на тимчасово анексовану територію Криму та в Москву.

Наразі керівницю агентурної мережі затримали, а слідчі підготували їй підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Також правоохоронці проводять слідчі дії за місцем проживання її спільників.

“Під час обшуків правоохоронці виявили засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та електронні накопичувачі інформації, на яких обробляли розвідувальні дані. Також виявлено російські агітаційні матеріали та російські рублі”, – додали в СБУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button