Інфо поліції

На Харківщині викрили групу осіб, що ухилялись від сплати податків: виявлено 9 млн гривень готівки

Співробітники Головного Управління Державної фіскальної служби у Харківській області в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні викрили групу осіб в ухиленні від сплати податків, зборів. Про це 1News повідомила прес-служба ДФС.

Зазначається, що службові особи одного із товариств, в період 2020-2021 років, використовуючи реквізити підконтрольних підприємств налагодили схему безпідставного використання реквізитів підприємств-постачальників для документального оформлення операцій з придбання металобрухту, який фактично закуповували від населення та у підприємств за готівку.

В результаті протиправної діяльності група осіб з використанням зазначених СГД ухилилися від сплати податків та обов’язкових платежів, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Пільговий податковий кредит підприємства формували за рахунок придбання фіктивного ліміту на реєстрацію податкових накладних у різних ризикових компаній та СГД, з відповідною номенклатурою, деякі з них були підконтрольні одній групі осіб.

Члени групи при транспортуванні необлікованої готівки використовували GPS-трекери, що розміщувались в схованках для відстеження маршруту пересування кур’єрів та спецзасоби для відстрілу гумових куль.

Згідно висновку економічного дослідження встановлено, що в результаті протиправної діяльності фігуранти ухилились від сплати податків на загальну суму понад 8 млн грн.

За результатами санкціонованих обшуків у офісних та житлових приміщеннях, промислової зони та автотранспорту, які використовувались для протиправної діяльності, виявлено та вилучено чорнову фінансово-господарську документацію, комп’ютерну техніку, та необліковані готівкові кошти в розмірі понад 9 млн грн.

ДФС додає, що під час обшуку в автомобілі кур’єра, який вийшов з банку з сумками з грошовими коштами, порушник здійснив постріл з травматичної зброї. Фігурант та його помічник були затримані.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Back to top button