Інфо поліції

На Чернігівщині СБУ викрило угруповання, яке намагалось захопити владу

Служба безпеки України (СБУ) виявила у місті Прилуки на Чернігівщині угруповання, яке планувало захоплення влади та створення «альтернативних органів місцевого самоврядування», інформує 1NEWS з посиланням на сайт СБУ.

«За попередніми даними слідства, учасники групи, до якої входило 9 місцевих жителів, намагалися створити у місті так званий «альтернативний» орган місцевого самоврядування. Для «легалізації» незаконної структури фігуранти розробили підроблені документи, у тому числі статут «міськради», – йдеться у повідомленні.

Також організатори групи створили сторінки у соцмережі, де активно закликали місцевих приєднуватися до них. Вони планували «розформувати» місцеві органи влади та навіть оголосили про створення «ліквідаційної комісії».

Під час обшуків правоохоронці знайшли підроблені документи, статути, бланки, печатки та низку інших предметів. Проти членів угруповання порушили справу за ч. 1 ст. 109 ККУ (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

 

 

 

 

 

Back to top button