Інфо поліції

Міському голові Обухова повідомили про підозру за земельні махінації

Служба безпеки України підозрює посадовців Обухівської міськради у привласненні землі, призначеної для переселенців та ветеранів АТО. Про це 1News повідомили у прес-службі Головного управління СБУ в Києві та Київській області.

Зазначається, що Служба безпеки України викрила посадових осіб Обухівської міської ради на незаконному відчуженні земельної ділянки, що належить до комунальної власності. За оцінками експертів оборудка завдала державі понад 4 мільйони гривень збитків.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що протиправний механізм організували міський голова разом із керівниками земельного та юридичного відділів, членами виконкому міськради та депутатом ще однієї міськради області.

Під виглядом реалізації у столичному регіоні державних соціальних програм із забезпечення житлом учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб зловмисники вивели із власності громади один гектар землі.

Ділянку, оформлену на підставних осіб місцевого обслуговуючого кооперативу, зловмисники передали київському забудовнику під зведення елітного комерційного житла. Прибуток від продажу квартир у житловому комплексі мав осісти у кишенях посадовців.

Через дії зловмисників понад півтисячі громадян не отримають соціального житла. Наразі на незаконно вилучену земельну ділянку накладено арешт.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, п`ятьом організаторам схеми, включно з мером, здійснено повідомлення про підозру.

Викриття протиправної діяльності відбувалось під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області.

Видання «Київський регіон» додає, що підозру оголошено в тому числі меру Обухова Олександру Левченку.

«Квітень 2016 року, Обухівська міська рада приймає рішення про виділення земельних ділянок під будівництво доступного житла для осіб, що постраждали від ЧАЄС, ВПО, ветеранів АТО. Вже через місяць, створюється кооператив під назвою «Кальміус» (код ЄДР 40502589). І тут відразу постають проблеми. По-перше, новостворений кооператив суперечить ст.134 ЖК, щодо вступу до житлово-будівельного кооперативу (далі ЖБК) громадян, які постійно проживають у даному населеному пункті і потребують поліпшення житлових умов. По-друге, до Обухівської міської ради не подано жодного документу щодо наявності пільгових категорій членів/засновників «Кальміус». По-третє, відповідно до статуту, ЖБК «Кальміус» не має на меті забезпечити доступним житлом внутрішньо-переміщених осіб (далі ВПО), ветеранів АТО та інших пільгових категорій громадян України. Статут жодним чином не виділяє пільгові категорії як першочергові при отриманні житла,що суперечить цільовому використанню земельної ділянки. Взимку 2017 виконком надає відповідь, щодо можливості виділення земельної ділянки, а ОМР виноситься рішення про резервування земельної ділянки в рамках будівництва доступного житла для відповідних пільгових категорій осіб. І вже у квітні 2017 ОМР приймає рішення щодо затвердження землеустрою «Кальміус» та передання безоплатно земельної ділянки», – пише видання.

Журналісти додають, що як тільки кооператив отримав позитивне рішення міськради про виділення землі, зразу розмістив інформацію на власному сайті про зведення елітного комерційного житла та продаж квартир по ціні 16200 грн./кв.м. Увесь прибуток від продажу, повинен бути осісти в кишенях організаторів протиправної схеми.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close