Інфо поліції

Львівський хакер інфікував вірусом 2000 пристроїв у 50 країнах світу

Він, на власному комп’ютері встановив програмний центр управління троянської програми та модифікував його

Працівники Карпатського управління кіберполіції спільно з колегами з Управління інформаційних технологій та програмування у Східному регіоні Департаменту кіберполіції, за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1, викрили факт поширення та використання шкідливого програмного забезпечення призначеного для віддаленого доступу та управління комп’ютером жертви. За попередньою інформацією, мешканець Львівщини модифікував одне із шкідливих програмних забезпечень та інфікував їм майже 2 тисячі пристроїв з більш як 50 країн світу.

Про це повідомляє 1NEWS.

Працівники кіберполіції під час проведення досудового розслідування викрили у причетності до вчинення злочину 42-річного мешканця Львівщини. Він, на власному комп’ютері встановив програмний центр управління троянської програми та модифікував його. В подальшому, зловмисник розповсюджував клієнтські версії вірусу.

Спеціалісти з кіберполіції провели аналіз шкідливого програмного забезпечення. Встановлено, що вірус надає повний віддалений доступ до підконтрольних комп’ютерів. Зокрема – можливість завантажувати та відвантажувати файли, керувати автозавантаженням і службами, віддалено управляти реєстром, встановлювати і видаляти програми, робити скріншоти з віддаленого екрану, перехоплювати звук з мікрофона і відео з вбудованих або зовнішніх камер.

Крім того, вірус DarkComet має кейлоггер (моніторинг натиснутих клавіш), монітор буфера обміну, цілий набір утиліт для роботи з мережею, а також надавав можливість зловмиснику віддалено вимикати і перезавантажувати уражений комп’ютер. Програма використовує бек-коннект, тобто сама ініціює з’єднання з керуючою машиною.

За місцем проживання зловмисника поліцейські провели обшук. Під час обшуку було вилучено ноутбук, заражений шкідливим програмним забезпеченням, та стаціонарний комп’ютер. Під час попереднього огляду техніки, на комп’ютері хакера спеціалісти з кіберполіції виявлили адмін-панель доступу до заражених комп’ютерів шкідливим програмним забезпеченням, його інсталяційні файли, знімки екрану з підконтрольних комп’ютерів. Вилучену техніку направлено на проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

Джерело: Кіберполіція

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Ахах, пиздец хакера поймали. Только вот кометой адекватные люди уже лет 5-10 не пользуются. Ведь она дает двусторонний коннект, знающий человек может взломать этим ПК взломщика. Я ее брал последний раз в классе 7. Но наша киберполиция решила выставить что парень ужасный хакер, который вшил общедоступный скрипт в JPEG файл, и залил куда то на облако. И это он “модифицировал” скрипт. Как были даунами наша киберполиция, так и осталась. Вы не можете ПК вскрыть который немного защищен, хакеры бл (смех) (смех) (смех)

Back to top button
Close