Інфо поліції

«Київтеплоенерго» викрили у змові з приватною фірмою: збитки бюджету оцінюють у 1,7 млн гривень

У Києві правоохоронці викрили директора приватного підприємства та службову особу комунального підприємства, злочинна діяльність яких завдала державі збитків на суму понад 1,7 млн гривень, повідомляє прес-служба прокуратури м. Києва.

Встановлено, що у 2019 році посадові особи комунального підприємства  «Київтеплоенерго» уклали з приватним підприємством договір про надання охоронних послуг об’єктів, розташованих на території міста Києва.

У подальшому на підставі затверджених актів надання послуг комунальне підприємство перерахувало на рахунки приватного підприємства понад 40 млн гривень бюджетних коштів.

Однак, як встановлено досудовим розслідуванням, виконавцем не надано охоронних послуг на загальну суму понад 1,7 млн гривень, що підтверджується висновками експертиз.

Дії службових осіб комунального та приватного підприємств кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 367 КК України (неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Редакції 1News вдалось встановити, що згідно даних порталу «Прозоро», переможцем тендеру на охорону об’єктів життєзабезпечення столиці протягом 2019 стало ПП «Регіональний охоронний союз».

Директор приватного підприємства – Павлюк Роман Васильович є також заступником генерального директора Холдингу «Шериф» з питань розвитку, а також директором понад трьох десятків охоронних фірм, які входять в холдинг охоронних підприємств «Шериф».

Відповідно до умов договорів, ПП «Регіональний охоронний союз» зобов’язувалося забезпечити фізичну охорону більш ніж 50 об’єктів КП «Київтеплоенерго» у кількості 112 охоронних постів, серед яких і об’єктів життєзабезпечення м. Києва, таких як котельні, насосні станції та тепломережі.

В той же час, як стало відомо редакції, в штаті ПП «Регіональний охоронний союз» офіційно значилося кілька осіб, які просто фізично не могли забезпечити цілодобову охорону близько згаданих об’єктів.

Натомість, до охорони об’єктів життєзабезпечення (в тому числі котелень та тепломереж) були залучені особи, які не мають відповідної фахової підготовки, а деякі за станом здоров’я та в силу похилого віку не здатні забезпечити фахову охорону.

Попри це, посадовці «Київтеплоенерго» регулярно сплачували на рахунки комерційного підприємства бюджетні кошти за нібито надані послуги.

Дії службових осіб комунального та приватного підприємств кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 367 КК України. (неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове слідство, у ході якого буде також перевірено законність витрачання комунальним підприємством понад 40 млн гривень, виділених на охорону інших об’єктів, триває.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close