Інфо поліції

Колишніх керівників “дочки” російського виробника міндобрив звинувачують в ухиленні від сплати митних платежів

Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету понад 1,3 млрд грн

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури двом колишнім керівникам дочірньої компанії російського товаровиробника мінеральних добрив повідомлено про підозру в ухиленні від сплати митних платежів.

Про це інформує 1NEWS.

За даними слідства, виробники нітратних добрив з Російської Федерації, які згідно рішення РНБО внесені до санкційного списку, організували канал постачання мінеральних добрив – аміачної селітри, в обхід антидемпінгових мит.

Зокрема, при ввезені товару на територію України з РФ вони умисно підміняли українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, зазначаючи інший вид добрива, та не сплачували встановлене антидемпінгове мито.

Це дозволило дистриб’юторам протягом 2016-2018 років реалізовувати товари на території України за демпінговими цінами та ухилятися від сплати обов’язкових платежів.

Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету понад 1,3 млрд грн.

У ході досудового розслідування проведено низку санкціонованих обшуків, під час яких виявлено та вилучено первинні документи, що свідчать про протиправну діяльність, чорнові записи, митні декларації, електронні носії інформації та грошові кошти у різній валюті на суму близько 10 млн грн.

Джерело: Офіс генпрокурора

Back to top button