Інфо поліції

Ізраїльський паломник намагався дати 3 тисячі доларів хабара, щоб потрапити в Україну

Ізраїльський паломник намагався обійти карантинну заборону на в’їзд і потрапити в Україну шляхом підкупу прикордонників у аеропорту “Бориспіль” 18 вересня. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Під час заходів контролю прикордонники довели до громадянина Ізраїлю, що зараз в Україні діє заборона в’їзду в нашу країну всім іноземцям. Однак чоловік, який прямував іще з двома своїми співвітчизниками, спробував дати прикордонниці 3 тис. доларів неправомірної вигоди за перегляд рішення щодо відмови у пропуску через державний кордон та сприяння у безперешкодному в’їзді на територію України”, – йдеться в повідомленні.

Ізраїльтянин запевняв, що нібито їде поховати свою тітку Тамару.

Дівчина-прикордонник від хабаря відмовивась. Вона проінформувала про це компетентні органи. Співробітники групи внутрішньої та власної безпеки “Центр” Держприкордонслужби задокументували спробу підкупу правоохоронця та скерували повідомлення до Бориспільського відділу поліції про порушення за ч. 1 ст. 369 КК України.

У підсумку іноземцю заборонено в’їзд на територію України терміном на три роки.

Нагадаємо, з 14 вересня близько тисячі паломників-хасидів, незважаючи на обмеження на в’їзд для іноземців, намагалися потрапити в Україну і відсвяткувати в Умані юдейське Свято Рош ха-Шана. 18 вересня стало відомо, що хасиди-паломники, яких не пропустили в Україну, відсвяткують Рош ха-Шана в білоруських містах Пінську і Гомелі.

Як відомо, цього року Юдейський Новий рік Рош ха-Шана припадає на 18-20 вересня. Святкування його в Умані пов’язане з тим, що в місті похований цадик (праведник) Нахман, а його могила – одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників брацлавської течії хасидизму.

Back to top button