Інфо поліції

Громадяни країн Близького Сходу укладали фіктивний шлюб з українками заради незаконної легалізації (Відео)

Схема проіснувала майже 3 роки, і за цей час зловмисники збагатилися більше ніж на 150 тисяч доларів

У Дніпрі викрили і заблокували канал легалізації в Україні іноземних громадян, вихідців із країн Близького Сходу – Сирії, Єгипту, Іраку та Туреччини шляхом укладання фіктивних шлюбів з українками.

Про це розповідає 1News.

Іноземці знаходили потенційних клієнтів, які бажали отримати українське громадянство, а «партнери» в Україні сприяли їх незаконному переправленню через державний кордон нашої держави.

Тут вони підшуковували українок, які за певну винагороду погоджувалися вступити у фіктивний шлюб.

Також, до злочинної схеми була причетна співробітниця одного з районних відділів реєстрації актів цивільного стану, яка сприяла укладанню фіктивних шлюбів у прискорені терміни.

В результаті такої схеми іноземець на законних підставах отримував  посвідку на тимчасове або постійне право проживання на території України й реєструвався за місцем мешкання однієї з учасниць групи.

Вартість оформлення фіктивного шлюбу становила 500 доларів, а отримання посвідки на постійне проживання коштувало близько 2000 доларів.

Пакет документів на постійне проживання в Україні «під ключ» обходився замовникам у 3,5 тисячі доларів.

У такий спосіб зловмисники збагатилися на суму понад 120 тисяч доларів США.

За даними слідства, організували незаконну оборудку двоє іноземців та двоє громадян України, вихідців із країн Кавказького регіону.

Потенційних клієнтів, які бажали отримати українське громадянство, підшукували у соцмережах та місцевих етнічних громадах.

Отримавши замовлення, українські «партнери» підбирали у власній «базі даних» кандидатури громадянок України, які за матеріальну винагороду давали згоду на укладання фіктивних шлюбів з іноземцями.

Потім ділки залучали представників державних реєстраційних структур. Останні забезпечували проведення спрощеної прискореної перевірки «підопічних» іноземців та видачу їм відповідних дозвільних документів.

Після отримання тимчасової чи постійної посвідки на проживання в Україні через певний час порушувалося питання щодо отримання «клієнтами» громадянства України.

За наявною інформацією, схема проіснувала майже 3 роки, і за цей час зловмисники збагатилися більше ніж на 150 тисяч доларів.

За місцями мешкання фігурантів відбулися обшуки, в ході яких були вилучені свідоцтва про шлюб, паспорти іноземців, «чорнові» записи, мобільні телефони, печатки, гроші та інші речові докази.

В рамках досудового розслідування були опитані свідки, зокрема й жінки, які вступили у фіктивний шлюб.

Джерело: Нацполіція/СБУ

 

Back to top button