Інфо поліції

Ексдиректору Інституту азотної промисловості заочно повідомили про підозру у розтраті близько 70 млн грн

Також вирішується питання про оголошення його в розшук

Колишньому директору державного підприємства “Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу” Олександру Барабашу заочно повідомили про підозру у розтраті 67 млн грн.

Про це повідомляє 1NEWS.

“3 квітня 2020 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому директору державного підприємства “Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу” (ДП “УкрДІАП”) у розтраті 67,3 млн гривень (ч.5 ст.191 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що досудовим слідством встановлено, що протягом 2013-2015 років директор державного інституту уклав 13 зовнішньо-економічних договорів на придбання товарів та послуг із дев’ятьома компаніями-нерезидентами, зареєстрованими в іноземних юрисдикціях.

“Відповідно до зазначених контрактів, інститут здійснював попередню стовідсоткову оплату на розрахункові рахунки цих компаній, проте фактично товари до ДП “УкрДІАП” не поставлялися і роботи за цими контрактами не виконувалися”, – зазначається у повідомлені.

У подальшому, з метою приховати злочинну діяльність з розтрати коштів державного підприємства, використовувались фіктивні документи про нібито залучення іноземних компаній до робити над проектами інституту.

“Однак, фактично працівники “УкрДІАП” самостійно працювали над проектними роботами інституту і будь-яких консультацій, послуг чи допомоги їм від іноземних компаній не надходило”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином укладення директором “УкрДІАП” вказаних контрактів не мало ділової та економічної мети, а слугувало лише способом вчинення злочину.

“Зважаючи на те, що колишній очільник державного інституту перебуває за межами України та його місцезнаходження невідоме, вручення повідомлення про підозру здійснено у спосіб передбачений ст.ст.135, 136, 278 КПК України”, – зазначається у повідомленні.

Також вирішується питання про оголошення його в розшук.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button