Інфо поліції

Екс-поліцейські у столиці продавали службову інформацію колекторам

У столиці правоохоронці затримали за несанкціоноване використання службової інформації групу осіб на чолі з колишнім посадовцем Нацполіції, інформує 1NEWS з посиланням на Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції.

“Департаментом внутрішньої безпеки та Головним слідчим управлінням Нацполіції було встановлено причетність колишнього посадовця НПУ до злочинних дій. Зокрема, 47-річний полковник поліції – колишній очільник одного з департаментів – на початку 2018 року вийшов на пенсію і налагодив схему незаконного збагачення, шляхом систематичного незаконного втручання у роботу автоматизованих систем МВС та НПУ та незаконного використання інформації з обмеженим доступом”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що чоловік, володіючи професійними навичками в галузі комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, яке забезпечує роботу автоматизованих систем МВС та НПУ, задля доступу до закритої інформації залучив до своїх незаконних схем діючих працівників поліції – спеціалістів з числа співробітників НПУ, які здійснюють обслуговування цих автоматизованих відомчих баз.

Так, спільники надавали змогу іншим учасникам організованої групи – своїм екс-колегам – здійснювати несанкціоноване, віддалене втручання до службових систем з метою незаконного отримання конфіденційних відомостей про українців. Інформація передавалася представникам комерційних структур за грошову винагороду.

Встановлено, що клієнтами та нелегальними користувачами службової інформації були персонал і працівники служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-яка платоспроможна особа. Зазначається, що одних цікавили відомості при прийомі людей на роботу, інших — адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників, третіх – персональні дані працівників правоохоронних органів.

“Для прикриття злочинної діяльності організатор групи відкрив фіктивне приватне підприємство у сфері надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, діючий співробітник НПУ, крім забезпечення свого «боса» безперешкодним доступом на персональному комп’ютері до службових баз, налагодив за місцем свого мешкання таку собі «чергову частину» на кшталт call-центра «102». Цілодобово, у телефонному режимі, клієнти отримували потрібну їм інформацію”, – поінформували у відомстві.

У поліції повідомили, що отримані таким шляхом доходи екс-посадовця поліції стали поясненням придбаних ним 9 квартир, які наразі він здає в оренду. Так, частина з них була куплена до виходу на пенсію, – тобто витік конфіденційної інформації здійснювався ним і під час перебування на службі в органах.

“Змовники діяли дуже обережно, дотримуючись усіх методів конспірації та продумуючи можливі ходи оперативних співробітників поліції. Були готові та попереджені про можливі службові перевірки, тому документування їхньої діяльності зайняло тривалий час”, – уточнюється у повідомленні.

Так, за підтримки керівництва МВС та Нацполіції працівники Департаментів внутрішньої безпеки, кіберполіції, захисту економіки та Головного слідчого управління НПУ, під процесуальним керівництвом ГПУ, провели 58 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів, у службових кабінетах співробітників поліції, а також працівників банків, підприємств та контор. Вилучено різноманітну оргтехніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, набої і кошти у вітчизняній та іноземній валюті.

Зазначається, що одразу після одержання чергової грошової винагороди за надану інформацію було затримано співорганізатора групи. Також на підставі ст.208 КПК України затримано ще трьох основних фігурантів, зокрема – і колишнього начальника департаменту.

Так, слідчими ГСУ готується оголошення підозри шести учасникам змови за ч. 3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч.2 ст.361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) ККУ. Під час слідства буде встановлено ступінь вини кожного з групи та дана остаточна кваліфікація їхнім діям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button