Інфо поліції

Директора ЧАЕС судитимуть за незаконне поводження з радіоактивним металобрухтом

Розслідуванням встановлено, що у липні 2019 року, працюючи на посаді керівника Чорнобильської АЕС, він оголосив аукціон на продаж понад 500 тонн радіаційно забрудненого державного металобрухту, попередньо оцінивши його в 1 тис грн за тонну, що є суттєво заниженою початковою вартістю

Київською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» та директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю за фактом незаконного поводження з радіоактивними матеріалами.

Про це інформує 1NEWS.

Розслідуванням встановлено, що у липні 2019 року, працюючи на посаді керівника Чорнобильської АЕС, він оголосив аукціон на продаж понад 500 тонн радіаційно забрудненого державного металобрухту, попередньо оцінивши його в 1 тис грн за тонну, що є суттєво заниженою початковою вартістю. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи, державі завдано матеріальної шкоди на понад 2,75 млн грн.

Крім того, однією із найважливіших вимог до учасників аукціону була наявність спеціального дозволу Державного агентства України з управління зоною відчуження на право проведення діяльності в межах зони відчуження.

Переможцем закупівлі стало ТОВ, яке не мало необхідних ліцензій та дозвільних документів. Товариство мало лише підписану у березні 2019 року з АЕС угоду, яка дає змогу товариству проводити на території ЧАЕС безкоштовне випробовування із дезактивації радіоактивно забрудненого металобрухту лазерними технологіями.

У вказаного товариства відсутні жодні виробничі потужності, лазерні установки і технології, необхідний кваліфікований персонал та місця для проведення заявлених випробувань зі знезараження металобрухту. Крім того, документів, передбачених законодавством для роботи з такою категорією небезпечних матеріалів у ТОВ також не було.

Джерело: Офіс генпрокурора

Back to top button