Інфо поліції

Четверо поліцейських у Києві побили адвоката

У липні 2020 року адвокат став випадковим свідком затримання поліцейськими подружжя через підозру у зберіганні наркотиків, повідомляє 1news з посиланням на ДБР. 

Адвокат запропонував правову допомогу та усно уклав з чоловіком та жінкою відповідну угоду. Відразу після цього він надав адвокатське посвідчення і висунув правоохоронцям законну вимогу зняти з його підзахисних наручники, проте отримав від поліцейських відмову.

Інспектор відділу дізнання не допустила адвоката до місця проведення огляду. Вона заборонила фіксувати слідчі дії на мобільний телефон, ігноруючи законні вимоги правозахисника та затриманого.

Патрульні виконували протиправні вказівки інспектора.

Поліцейські відштовхували юриста під час спроб підійти до підзахисного, вибили з його рук телефон, повалили на землю і завдали кілька ударів по тулубу, після чого одягли на адвоката наручники та доставили до відділу поліції.

Інспектору відділу дізнання оголошено підозру у втручанні у діяльність захисника з використанням свого службового становища (ч. 2 ст. 397 Кримінального кодексу України), двом патрульним – у перевищенні влади, яке супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України). Одному інспектору патрульної поліції інкримінуються обидві вищезгадані статті.

Поліцейським загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

 

 

 

Back to top button