Інфо поліції

Бізнесмена Ярославського викликають на допит у справі «Мотор Січі»

Бізнесмен, власник групи DCH Олександр Ярославський отримав запрошення від слідчого комітету СБУ з’явитися на допит в якості свідка у справі ПАТ «Мотор Січ» 19 січня, а також 20 січня, 21 січня і 22 січня 2021 року. Про це говориться у заяві Ярославського, яка розміщена на офіційному сайті компанії.

«Інформую керівництво Служби безпеки України, що в суботу, 16 січня 2021 р., секретаріатом DCH були отримані електронні листи за підписом начальника 1 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ, якими Головне слідче управління запрошує мене 19 січня 2021 р., а також 20 січня 2021 р., 21 січня 2021 р. та 22 січня 2021 р. з’явитися на допит як свідка.  Як випливає з номера згаданого у цих повідомленнях кримінального провадження (№ 2201700000000272), у рамках якого проводиться досудове розслідування, йдеться про ПАТ «Мотор Cіч», акції якого перебувають в інвестиційному портфелі DCH і розвитком якого DCH планує займатися», – зазначив бізнесмен.

Ярославський заявив, що прибуде на допит в перший же з перерахованих днів — 19 січня 2021 року.

Водночас Ярославський зазначив, що у нього «викликає велике здивування» перелік статей Кримінального кодексу, за якими СБУ планує отримати свідчення бізнесмена.

«Ст. 14 «Готування до кримінального правопорушення», ст. 111 «Державна зрада», ст. 113 «Диверсія». Стосовно ПАТ «Мотор Січ» набагато більше могли б розповісти ті люди, які не допускають на підприємство його акціонерів і не скликають загальних зборів акціонерів. Ті, чиї дії призвели до звільнення майже 10 000 робітників, позбавивши їхні родини засобів до існування. А також ті, хто причетний до необґрунтованих арештів акцій, ухвалення неправосудних рішень і саботажу видачі дозвільної документації. Щоправда, вважаю, усіх їх треба було б викликати вже не як свідків», – зазначає Ярославський.

Він долав, що сама по собі ситуації з ПАТ «Мотор Січ» дуже нагадує події, які розгорталися в 2016 році на Харківському тракторному заводі. «Поки команда DCH працювала, щоб вивести ХТЗ із простою та знайти ринки збуту для його продукції, деякі представники СБУ теж намагалися інкримінувати менеджменту заводу «диверсію» та «зраду». Історія розсудила нас: виробництво відновлено, довкола нього створюється бізнес-парк високих технологій «Екополіс ХТЗ», а всі обвинувачення луснули, як мильні бульбашки», – додав бізнесмен.

Водночас Ярославський додав, що «виконає свій громадянський обов’язок і повідомлю співробітникам СБУ свою думку з тих питань, які мені поставлять».

Нагадаємо, Ярославський був у числі тих бізнесменів, з якими проводив зустріч Президент Володимир Зелденський у березні 2020 року.

На цій зустрічі бізнесмени домовились створити окремий фонд, з якого країна зможе забезпечувати лікарні необхідними засобами, а також надавати іншу фінансову допомогу під час пандемії.

Останні новини

Back to top button