Інфо поліції

Банківський рахунок «Укрхімтрансаміак» з мільйонами на рахунку заарештовано

Кошти з підприємства намагались незаконно вивести через непрозорі тендерні закупівлі

Слідчі ДБР попередили незаконне виведення майже 55 млн гривень з державного підприємства «Укрхімтрансаміак» через непрозорі тендерні закупівлі.

За поданням ДБР банківський рахунок з коштами арештовано, – інформує 1News.

Встановлено, що в лютому 2021 року державне підприємство «Укрхімтрансаміак» провело два тендери на закупівлю сферичних кранів для планового ремонту української ділянки магістрального аміакопроводу «Тольятті – Одеса» загальною вартістю з ПДВ 55 млн гривень.

Переможцем закупівель в обох випадках стало приватне товариство.

Згідно з договором, підприємство мало поставити держпідприємству продукцію європейських виробників. Проте її технічні характеристики не відповідали вимогам українського законодавства із захисту праці.

Експертиза показала, що встановлення такого устаткування на аміакопроводі та введення його в експлуатацію може призвести до техногенної катастрофи глобального масштабу з численними людськими жертвами. Внаслідок можливого неконтрольованого витоку рідкого аміаку, який є небезпечною токсичною речовиною.

У листопаді 2020 року «Укрхімтрансаміак» провело аналогічний тендер. Тоді компанія-переможець запропонувала ціну на обладнання приблизно більше на 38 млн гривень. Але підписання договору так і не відбулось через чергову зміну керівництва підприємства.

У результаті торгів з компанією-«переможцем» було підписано договір і перераховано на банківський рахунок майже 55 млн гривень за формою оплати – акредитив. У цьому разі повернення коштів їхньому власнику передбачено тільки за рішенням суду.

Джерело: ДБР

Back to top button