Інфо поліції

40 українських жінок та дітей незаконно утримують у таборах Сирії

У таборах на північному сході Сирії незаконно утримують близько 40 українських жінок та дітей, передає 1NEWS з посиланням на «Укрінформ».

У правозахисной організації HRW зазначили, що більшість з утримуваних громадян України є дітьми, деяким з них не більше двох років.

Ніхто з них не був у суді, не перебував під слідством та не був засуджений за будь-який злочин.

За даними української незалежної групи журналістів-розслідувачів та активістів «Діти в Сирії та Іраку», загалом у таборі Аль-Хол знаходяться вісім українських жінок та 19 дітей, у той час як в іншому таборі Рож — двоє українських жінок та 11 дітей.

Активісти також заявили, що троє із затриманих жінок й одна дитина мають інвалідність.

Наприкінці минулого року Україна забрала двох жінок-кримських татарок та сімох дітей з табору для біженців закритого типу Рож, розташованого на північному сході Сирії та підконтрольного адміністрації сирійських демократичних сил.

У березні 2019 року глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляв, що 21 жінка і 54 дитини – громадяни України – перебувають у Сирії «в важких умовах на територіях зі зруйнованою інфраструктурою» і просять допомоги в поверненні в Україну.

 

 

Back to top button