ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

Рейдерство одних забудовників на користь інших: над метро Оболонь збудують “монстра” в інтересах депутата від “Самопомочі”.

 

 

В середині грудня більшість киян приголомшили фото розтрощених МАФів на Оболоні. Зробили це добре відпрацьованим методом – вночі, за допомогою важкої техніки та із залученням людей міцної статури у балаклавах.

15 грудня радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець встиг «заспокоїти» жителів Оболоні, мовляв, МАФи були незаконні, а на їхньому місці планують створити сквер. Однак правда викрилася майже одразу. Виявляється, поруч із метро Оболонь, окрім обіцяного скверу, виросте житлово-офісний центр. Та й сама зона відпочинку буде скоріше за все закрита шлагбаумом і буде доступною виключно для жителів та працівників вказаної будівлі.

Журналісти вирішили розібратися, хто стоїть за будівництвом чергового витвору будівельного мистецтва та чиїми силами створюється позитивний імідж забудовника.

Отож, ще з жовтня 2006 року орендарем ділянки на перетині вулиці Маршала Малиновського та Оболонського проспекту є ТОВ «Соллур». Якщо на момент укладення договору на зазначеній ділянці планувалося будівництво «ділового центру багатофункціонального призначення», то 31 березня 2016 року Київська міська рада змінила цільове призначення. Тепер тут має з’явитися не просто діловий центр, а й житлова будівля на 15 поверхів. Ось зазначене рішення:

 

Голоси «за» відповідне рішення віддали фракції Київради «Солідарність», «Єдність» та, як це не дивно, «Самопоміч».

 

Зв’язок київського міського голови Віталія Кличка із забудовниками прослідковується вже давно, тож голоси «Солідарності» у даному випадку не дивують. Те ж саме можна сказати і про «Єдність», чиїм лідером є колишній мер Києва Олександр Омельченко, за часи якого земля роздавалася забудовникам з неменшим запалом, ніж це робив сумнозвісний Леонід Черновецький. А от підтримка даного рішення депутатами від «Самопомочі» відверто шокує. Адже саме у цій фракції зібрані найпалкіші борці із певними забудовниками. Але істина, як відомо, криється у деталях.

Засновником ТОВ «Соллур» є інвестиційна компанія Dragon Capital. Та сама, яка побудувала біля метро Мінська дві похмурі висотки класу люкс, для чого знесли Будинок побуду і створили шалені незручності для людей, які відвідують McDonald`s.

 

Саме стараннями нібито поважної компанії Dragon Capital прямо на виході з метро Оболонь може вирости не тільки сквер з публічним простором, а й офісно-житлова будівля під назвою Obolon Plaza. Проект забудови вже декілька тижнів обговорюють активні користувачі Фейсбук.

 

За дивним збігом обставин в українському офісі Dragon Capital працює законний чоловік депутата від «Самопомочі» Ольги Балицької – Євген Баранов. Баранов, як його позиціонують, відповідальний за приватні інвестиції групи Dragon Capital, має досвід успішного управління і реалізації проектів в секторах роздрібної торгівлі, нерухомості, FMCG, машинобудування. Чи варто після відкриття цієї інформації задаватися питаннями, чому «Самопоміч» проголосувала за надання дозволу на будівництво чергової багатоповерхівки прямо над метро.

Між тим, жителі Оболоні з нетерпінням чекають громадського обговорення проекту, якого може втім і не бути, адже викладений вище план забудови вже активно рекламується на сайтах нерухомості. Навіть дата здачі в експлуатацію вже визначена – 4 квартал 2018 року. Тобто все «порєшалі» без громадськості.

 

А тепер про цікаве. Балицька є активним борцем із забудовами у Києві. На сайті Київради у розділі громадська робота поруч з її прізвищем так і зазначається: «надає допомогу у розв’язанні ситуацій із незаконним будівництвом у м. Києві». Однак поки вона бореться із забудовниками у Шевченківському районі, будівництво на Оболоні, до якого має відношення її чоловік, Балицька та вся фракція «Самопоміч» підтримують одноголосно. Це підтверджується повідомленням однопартійця Балицької Костянтина Богатова, яке він розмістив напередодні голосування у Київраді щодо дозволу на будівництво багатоповерхівки на Оболоні.

 

Висновок напрошується сам собою – боротьба із забудовами силами «Самопомочі» ведеться дуже вибірково. Однак для громадськості це подається, як відстоювання їхніх інтересів.

Цікаво, що чоловік Балицької – Євген Баранов також є засновником Видавничого дому «Медіа-ДК». Того самого, що видає відомий журнал «Новое время», власником якого називають бенефіціара Dragon Capital Томаша Фіалу. Тож чекаємо на сторінках найбільш «незалежного» ЗМІ щонайменше реклами Obolon Plaza, а ще краще статті про те, яким відповідальним є забудовник в обличчі інвестиційного фонду з міжнародним ім’ям.

Якщо вам і цієї інформації замало, рекомендуємо для прочитання статтю про те, звідки статки в родини Балицької-Баранова, а також про те, яким чином вони пов’язані із президентом-втікачем Віктором Януковичем.

Поки Ольга Балицька працює на два фронти – захищає центр міста від новобудов, при цьому відстоюючи будівництво на небезпечній ділянці прямо над метро, користувачі Фейсбук відверто обурюються.

 

 

Слоганом «Самопомочі» на виборах була фраза «Візьми і зроби». Що ж до випадку з Ольгою Балицькою, то його можна перефразувати «Візьми і зроби у власних інтересах».

 

Анна Межова

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close