ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

ЖУРНАЛІСТ «17 КАНАЛУ» ВТІК З КРАЇНИ ПІСЛЯ СУДУ ЩОДО НАРКОТИКІВ (ВІДЕО 18+)

 

Нещодавно Сергія Капустяна (журналіст програми «Без парканів», що виходить на «17 каналі». Він також є очільником однойменної громадської організації та називає себе активним учасником Автомайдану) затримала поліція за підозрою у керуванні автомобіля у стані наркотичного сп’яніння. І хоча 5 січня 2017 року Подільський суд виправдав його, журналістам стали відомі деякі шокуючі факти щодо того, чому поліція вважала поведінку Сергія Капустяна – впливом наркотиків.

На суді Сергій Капустян та його адвокат і за сумісництвом колега по роботі на «17 каналі» Василь Олійник гнули лінію того, що поліція перевищила свої службові обов’язки та мало не принижувала журналіста. Однак, відео з нагрудних камер поліції доводить, що саме Капустян дозволяв собі неприпустимі висловлювання на адресу жінки-поліцейської та лікаря-нарколога.

Аби не бути голослівними, наводимо вам нарізку «найсмачніших» моментів із затримання Сергія Капустяна.

Варто додати, що протягом декількох годин, які Капустян провів у супроводі поліції, він постійно «лякав» їх тим, що «зараз під’їдуть його друзі з Автомайдану і всім буде непереливки». Однак, ніхто з друзів так і не приїхав визволяти Сергія. Так само і на суді не було жодного представника цієї організації.

Справа в тім, що назвою Автомайдан Сергій Капустян «козиряє» виключно задля маніпуляції, адже відомо, що сама організація відмежувалася від нього.

У 2014 році журналіст Андрій Дзиндзя опублікував на своїй сторінці у «Фейсбук» скріншоти, на яких видно, як активісти Автомайдану (зокрема Сергій Коба, якого вигнали з організації – ред.) разом із Капустяном кидають у смітник ДАІшника, проводячи таким чином люстрацію. Чиновник тоді, до речі, був при виконанні своїх обов’язків. Виходить так, що співробітник ЗМІ усвідомлено брав участь у провокації.

 

На офіційному сайті Автомайдану колега Капустяна по вчиненню самосуду Сергій Коба занесений у «чорний список» людей, які не є його членами. Відомо, що Коба останні двоє виборів йшов під прапорами опального мера Бучі Сергія Федорука, а у 2015 році навіть намагався стати мером Вишгороду від партії «Нові обличчя» того ж таки бучанського міського голови, який наразі перебуває під домашнім арештом за вироком суду.

 

Чомусь закрадається думка, що й Сергій Капустян має до Автомайдану відношення виключно у минулому часі. Та й взагалі, чи можна повірити у те, що член організації, яка донині намагається відстоювати ідеали Майдану, може працювати на сепаратистському «17 каналі»?

У суді з приводу водіння автомобілем у стані наркотичного сп’яніння на запитання судді, ким він працює, Сергій Капустян відповів, що неофіційно займається програмуванням. Про «17 канал» він не сказав жодного разу, як власне і про те, що він є журналістом. Про це суду стало відомо з відеозапису із нагрудної камери поліцейського. Коли Капустян намагався вести запис на свій фотоапарат у лікарні, де це суворо заборонено, він називався саме журналістом і апелював до того, що не порушує жодного права на конфіденційність, хоча всім зрозуміло, що знімати сторонніх людей у лікарні – не можна.

Після суду Капустян зробив гучну заяву про те, що з нього намагалися зробити наркомана, адже він не підкоряється системі. Так само можна трактувати і його останній допис у «Фейсбук» про те, що він їде з країни. «Залишається проїхати 200км, щоб залишити Україну 🙁 P.S. особливо дякую тим, хто доклав до цього неймовірних зусиль, але нічого, світ круглий, і як писала знайома Ahava Teslenko прийде час і обовязково станцюємо на її могилах!!!»

 

З коментарів під записом так і не зрозуміло, куди виїхав Капустян, однак натяк на те, що до такого кроку його нібито змусили, простежується неозброєним оком. Однак, скоріше за все, намагання прикинутися жертвою – просто гра одного актора, при чому актор у даному випадку має всі ознаки неврівноваженості. І про це красномовно доводять його слова з відео.

Капустян не перший із співробітників «17 каналу», який мав спілкування з представниками правоохоронної системи. В листопаді 2015 року СБУ затримала двох співробітників «17 каналу» Дмитра Васильця та Євгена Тимоніна та за підозрою у технічному сприянні трансляції телеканалу терористів «Новоросія ТВ» через інтернет. Затримані не визнавали своєї провини, однак не приховували антиукраїнських поглядів і просували свій інформаційний ресурс для поширення сепаратистських ідей, створений ще навесні 2014 року. Василець окрім роботи на «17 каналі» також був автором проекту «Правильное ТВ», який транслював російські пропагандистські сюжети.

У листопаді нинішнього року у Верховній Раді неочікувано з’явилася «регіоналка» Олена Бондаренко. Виявилось, що метою її візиту був брифінг на захист журналістів «17 каналу» Васильця та Тимоніна. З такими захисниками і ворогів не потрібно, адже Бондаренко частий гість на «Раша ТВ», де відверто висловлює антиукраїнські заклики.

І тут варто згадати, що у суді Сергій Капустян заявив, що працює програмістом. Щось занадто багато програмістів із сепаратистськими нахилами працює на «17 каналі», чи не так? І чи не допомагав Капустян вже затриманим колегам у трансляції «Новоросія ТВ», прикидаючись при цьому членом Автомайдану?

Проглядаючи сюжети проекту «Без парканів», складається враження, що журналісти працюють не стільки в інтересах проросійських сил, скільки на розхитування ситуації всередині країни. Адже коли ведучий дозволяє собі вживати нецензурну лексику, то не дивно, що більшість героїв програми не можуть стримати своїх емоцій. А на красному слівці Капустян добре знається, за що власне і отримав зауваження від Арсенія Яценюка, коли застряг з ним у ліфті.

 

Питання тільки у тому, чому відповідні органи мовчать з приводу мовлення «17 каналу». Начебто, Міністерство інформації та СБУ у нас діють. Та чи слідкують вони за тим, якою інформацією «кормлять» українців на теренах вседозволяючого Інтернету?

 

P.S.

Редакція інформаційного агентства «1News» отримала коментар «17 каналу» з приводу ситуації, що склалася у зв’язку із затриманням Патрульною поліцією м. Києва їхнього колишнього співробітника Сергія Капустяна за підозрою у керуванні автомобілем у стані наркотичного сп’яніння.

Від себе редакція «1News» зазначає, що позиція «17 каналу» є маніпулятивною. Вимога публікації повного відео з нагрудних камер поліцейських є деструктивною, враховуючи те, що спілкування Сергія Капустяна з правоохоронцями тривало протягом декількох годин. Більше того, сам Сергій Капустян при необхідності міг би поділитися із колишніми колегами цим відео, яке у нього також є, що безумовно може слугувати доказом того, що «монтажу по літерах» з боку «1News» не було.

Окрім того, з боку Капустяна було б доречним також показати «17 каналу» відео із судового засідання, на якому він ображає працівника наркодиспансера, яка виступала в якості свідка на засіданні від 5.01.2017 р.

Редакція «1News» зі свого боку готова надіслати «17 каналу» відео з нагрудних камер працівників поліції задля ознайомлення, якщо Сергій Капустян цього зробити не захоче.

Позиція «17 каналу» (подається повністю):

«17 канал категорично проти образливих висловлювань на будь-чию адресу. Втім, вважаємо, що звинувачення колишнього співробітника 17 каналу Сергія Капустяна за статтею про образу працівника правоохоронного органу – відверта маніпуляція. По-перше, відео, яке публікує редакція 1news, монтоване таким чином, що не видно обличь учасників діалогу – за таких обставин слова можна було нарізати і склеїти по літерах. По-друге, через таку нарізку не зрозуміло, що саме говорять Капустяну співрозмовники і які саме мовні звороти використовують. Можливо, саме вони провокують затриманого.

Щоби зробити правильні висновки, потрібно бачити конфлікт цілком, тож вимагаємо від редакції оприлюднити запис камер поліції без монтажу.

За час існування 17 каналу від журналістів ресурсу не пролунало жодного заклику до змінення чинних меж держави, тож авторське зауваження щодо «сепаратистського ЗМІ» – умисне викривлення інформації про наш ресурс. Більше того, саме 17 каналу через телемости з бунтівними областями вдалося шляхом перемов витягти з полону трьох бійців української армії.

До відома редакції 1news, Сергій Капустян завершив роботу на 17 каналі 15 березня 2016 року. За час своєї роботи він зняв понад 50 програм. Завдяки його сюжетам серед іншого громадськість дізналася: на чому їздить і в якому маєтку живе генпрокурор Шокін, що за острів отримав пан Льовочкін після Революції Гідності і як Вадим Симонов – людина, яка претендує на керівну посаду в самопроголошеній ДНР, оселився неподалік Президента України.

Через принципову позицію Сергію Капустяну погрожували і намагалися залякати. Серед іншого – невідомі спалили його автівку. Того разу, після підпалу, він отримав СМС – зловмисники дали зрозуміти, що вони не бояться кримінального переслідування. Сергій звертався до правоохоронців, однак, маючи усі підстави і можливості, вартові порядку так і не знайшли ані паліїв, ані тих, хто погрожував через мобільні повідомлення. Отже можемо зрозуміти його настрій відносно представників поліції. Навіть суд визнав, що його затримання було безпідставним.

Під час роботи на 17 каналі Сергій зарекомендував себе як людину принципову і правдиву. Кожен, хто його знає, підтвердить: Сергій ніколи не пив, не курив і тим більше ніколи не вживав наркотиків».

 

Анна Межова

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close