ЕксклюзивнеУкраїна

Забудова на межі здорового глузду: у Голосіївському районі десятки людей можуть опинитися під завалами

Підпали будинків, проламаний дах, погрози кілером та спалений автомобіль. Це не уривки зі сценарію для фільму жахів, а будні, в яких вимушені жити мешканці приватного сектору в Голосіївському районі Києва. Причиною жахіть для них стала незаконна забудова, яку намагаються звести прямо над їхніми головами. Журналісти 1News спробували розібратися, хто ж є забудовником на перетині вулиць Листопадна та Уральська.

Мешканець приватного будинку по вулиці Уральська Ілля Іваха, який живе тут понад 40 років, розповідає, що вже понад півроку позбавлений нормального життя. Декілька місяців тому йому спалили автомобіль та намагалися підпалити будинок. А на початку листопада його домівка знову зазнала пошкоджень через обстріл пляшками із запальною сумішшю.

Авто Іллі Івахи, яке спалили

«Спочатку цього будівництва я почав їм допомагати. Вони сказали нам, що будують два приватних триповерхових будиночки. А я кажу: «Хлопці, ось вода, підключайтеся. Пісочок треба? – Будь ласка». Бензин їм потрібен був для роботи, я їм давав. Але коли вони почали промислове будівництво, то так вже не можна», – розповідає Ілля Іваха, демонструючи те, що залишилось від його авто та плями на будинку від відпалу. Саме забудовника він підозрює у тому, що сталося з його майном.

«Міліція по першому випадку (підпал автомобіля – ред. 1News) говорить, що це таємниця слідства і ми нічого вам не скажемо. Навіть мене не викликали на дачу свідчень. А я прізвища конкретних підозрюваних їм кажу – Венглюк, Луценко Вова і Шелудько. Шелудько – забудовник і він, як-то кажуть, держатель грошей», – додає Іваха.

Його сусіду по мікрорайону Сергію «пощастило» не менше. Він живе прямо під будинком, який намагаються звести горе-забудовники на ділянці, цільове призначення якої – малоповерхова приватна будівля.

Такий краєвид «красується» прямо над будинком активіста Сергія

«У 2007 році колишнім власником цієї ділянки була побудована опорна стіна. Після чого були скарги і було постановлено цю стіну розібрати і привести ділянку в первісний вигляд. Господар цього всього не зробив, а ділянку перепродав. І намагався він два або три рази (перепродати – ред. 1News), були різні господарі. Робили геодезію землі, робили аналіз стіни і вона виявлялася аварійною. Тому вони перепродували далі ці ділянки. На них будуватися було не можна і люди це розуміли. В даний момент з’явилися такі підприємливі хлопці, які не побоялися цієї стіни і не побоялися будувати тут 7-поверховий багатоквартирний будинок. І побудували це чудо, яке загрожує моєму життю, моїй сім’ї і моїх сусідів, мого батька і матері-інваліда», – розповідає історію конфлікту Сергій.

Ось така ситуація відбувається поруч із будинком активіста Сергія в дощову погоду. Фото активістів

Його будинок тричі зазнавав пошкоджень від арматури та труб, які падали зверху. Також постраждав гараж, який намагалися підпалити навесні 2017 року. Не витримуючи такого тиску, Сергія долучився до ініціативної групи, яка намагається зупинити небезпечне будівництво. За словами активістів, всього їх близько 200 людей, що мешкають навколо забудови.

Житель будинку, розташованого під незаконним будівництвом, демонструє трубу, яка впала на його подвір’я

Журналісти 1News, проводячи власне розслідування, дізнались, що замовником будівництва на трьох земельних ділянках за адресами вул. Уральська 41/51, Уральська 41-А та Листопадна 51-Б виступає Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Щасливий дім». За даними бізнес-пошукової системи «YouControl» засновниками цього підприємства виступають Венглюк Вадим Вадимович, Шелудько Сергій Григорович та Мандзій Сергій Миколайович.

Двома земельними ділянками під будівництвом володіє Шелудько Катерина. Вона ж є власницею будинка-примари на третій земельній ділянці за адресою Уральська 41-А. Примарою цей будинок місцеві назвали тому, що його не існувало в природі. Проте підприємливим забудовникам вдалося його приватизувати шахрайським шляхом.

«На момент, коли жителі мікрорайону почали звертатися до різних інстанцій з приводу самозахоплення земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності, та на яких вже в той момент побудовано 2 поверхи підземного паркінгу, забудовник почав шукати способи приватизації цієї ділянки (мається на увазі однієї з трьох ділянок, на яких ведеться будівництво – ред. 1News). Тому забудовник звернувся до ЖЕО-111, а саме до начальника Авілової за довідкою про те, що на ділянці по вул. Уральська 41-А з 1991 року знаходиться будинок. Насправді, з 91-го року жодного будинку за адресою вул. Уральська 41-А не було, про що свідчать всі жителі мікрорайону, які вже протягом багатьох десятиліть живуть тут. На підставі виданої довідки на ім’я Шелудько Катерини Олегівни в сервісному центрі «Готово» було приватизовано неіснуючий будинок. 7 жовтня жителі мікрорайону відвідали начальницю ЖЕО-111 Авілову та розповіли їй про те, що ніякого будинку не існувало. Після чого вона погодилась скасувати довідку, яку видала раніше», – розповідає потерпілий від підпалів Ілля.

Проте згідно з даними Реєстру речових прав, будинок, якого не існує, продовжує належати Шелудько Катерині.

Причому на даний будинок вже після виникнення права власності була оформлена іпотека. Іпотекодержателем виступає Луценко Світлана Григорівна. Саме таке прізвище, за свідченнями активістів-мешканців мікрорайону, має юрист забудовника.

«Від забудовника до нас приходив юрист Володимир Луценко. Він з Сумської області і має замашки типового «тітушки». Ну скажіть, чи прийде порядна людина на переговори у спортивному костюмі з виставленим на показ животом», – розповідає сусідка будівництва Оксана. Активіст Ілля про пана Луценка додає ще більш приголомшливу інформацію: «А Луценко Вова десь приїхав з Луганська чи з Сумської області. І ось це вони тут на Корчуватому спорудили один будинок і вбили людину там. А пройшло повз, тому що він пішов на риболовлю, вудкою замахнувся і травма голови була. Їм це минулося і вони вирішили далі діяти. Це ми знаємо від жителів, які там живуть».

Вочевидь мається на увазі забудова за адресою Набережно-Корчуватська, 27, де ті ж самі Венглюк, Шелудько та Мандзій побудували клубний будинок «Тиха гавань».

Приватний будинок по сусідству за номером 29 з весни 2017 року почав належати згаданій вище Катерині Шелудько, а іпотеку на нього вона отримала від Вадима Венглюка. Також жінка володіє декількома квартирами та нежитловими приміщеннями у «Тихій гавані».

Знайти родину Шелудько у соціальних мережах журналістам не вдалося. А от подивитися, хто ж такий Вадим Венглюк, все ж таки можна.

Серед його друзів також є подружжя Мандзій з Тернополя. Судячи з хронік у Facebook, молоді забудовники не надто активні у соціальній мережі. Хоча у Сергія Мандзія в друзях є такі впливові політичні діячі як екс-голова Адміністрації Президента Борис Ложкін та народний депутат, член партії «Свобода» Михайло Головко.

Про основного «держателя грошей», як його називають активісти, Сергія Шелудько вдалося знайти досить цікаву інформацію. У 2015 році він балотувався в депутати Київради по 23 округу у Дарниці від партії «Право народу». Це та сама партія, яку очолює директор охоронної фірми «Сварог» Віктор Чорний, що тісно співпрацює з одіозним Віктором Медведчуком.

У біографії кандидата Сергія Шелудько зазначено, що він є директором обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний комплекс «Райдужний».

Даний кооператив виступав замовником будівництва ЖК «Light house» на вулиці Райдужній у Києві. З Реєстру речових прав журналісти дізналися, що декілька квартир та нежитлових приміщень у ньому належить Катерині Шелудько, а іпотекодержателем на них виступає той же Вадим Венглюк.

Також трійця забудовників побудували ЖК «Район» на вулиці Лисківський, який згідно з даних будівельного сайту «ЛУН» віднесений до ненадійних. Як зазначає Асоціація допомоги постраждалим інвесторам, «проектною організацією ЖК «Район» виступає ТОВ Да Вінчі Груп, яке також проектувало ЖК «Тесла Хаус». Засновник ТОВ Да Вінчі Групп – Юрец Сергій Васильович виступав керівником або засновником компаній, які проектували низку об’єктів УКО Груп». Тобто проектантом виступає та ж компанія, що працювала на сумнозвісного Войцеховського, який залишив без квартир тисячі владників.

Як видно з декларації про початок виконання будівельних робіт по вулицям Листопадна та Уральська, проектну документацію для забудовника тут також виготовляла згадана «Да Вінчі Групп» (ЄРДОПОУ 39545954). Тобто це будівництво не тільки небезпечне, воно ще й має сумнівну законність.

Згідно відповіді Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва від 1 вересня 2017 року, декларація про початок будівництва забудовнику на Листопадній/Уральській була скасована. Тобто права будувати тут немає взагалі.

У червні той же департамент надав відповідь, що згідно електронної бази даних замовнику будівництва ОК «ЖБК «Щасливий дім» містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок за вказаними адресами не надавались. При цьому вони були надалі Шелудько Катерині на дві земельні ділянки.

Простими словами, забудовник немає документів для будівництва багатоповерхового будинку і будує його на ділянках, на які видані дозволи для будівництва двох приватних малоповерхових будинків. Причому ділянка, яка розташована між двома приватизованими Катериною Шелудько, взагалі продовжує перебувати у комунальній власності. Тому все, що зараз намагається «провернути» забудовник, є цілковитим порушенням закону зі значними ознаками криміналу.

Ще один місцевий активіст Олег розповідає, що зараз мешканці фактично доведені до крайнощів і готові фізично перешкоджати незаконному будівництву. «Якби люди своїми силами не зупиняли це будівництво, то тут би ми вже бачили трохи більше поверхів. Виходить як: вночі ми чергуємо і ловимо (паліїв – ред. 1News), а вранці ми їздимо по кабінетах і змушуємо працювати органи…На жаль, в РДА (Голосіївської райдержадміністрації – ред. 1 News) немає повноважень припинити це будівництво. Вони можуть зробити тільки запит в КМДА для того, щоб КМДА відкликала (виділення земельних ділянок – ред. 1News). Хоча це є приватна власність на даний момент, ці ділянки можна відкликати до з’ясування обставин. Запит у мерію вже направлений», – додає Олег.

40-метровий кран на незаконному будівництві. Фото активістів

Однак, в тому, що Голосіївська РДА зацікавлена допомогти мешканцям мікрорайону, сумнівається сусідка небезпечного будівництва Оксана. «Ми регулярно ходимо в РДА, проте Наталія Бондар (голова Голосіївської РДА – ред. 1News) активно натякає нам на те, щоб ми йшли на переговори із забудовником. Тому я вважаю, що вона може бути у змові з ними. Так само із правоохоронними органами, які впритул не бачать криміналу у діях забудовника. А між тим, окрім підпалів та залякувань, ці хлопці на днях (початок листопада 2017 року – ред. 1News) вбили собаку моєї сусідки. Тітку іншої сусідки взагалі штовхнули так, що зараз вона перебуває в лікарні. В результаті кажуть, що собака сам помер, а жінка перечепилась через бордюр», – говорить Оксана, не стримуючи сліз.

Пляшки із запальною сумішшю, якими намагались підпалити будинки сусідів незаконного будівництва. Фото активістів

Журналісти 1News направили у КМДА запит, чи відомо їм про скандальне будівництво на перетині вулиць Уральська та Листопадна і чи мають намір чиновники розібратися із забудовниками, які не просто будують без документів у зсувонебезпечному місці, а й кримінальними методами залякують мешканців мікрорайону.

На сьогодні відомо, що забудовник вирішив будувати вже не семиповерховий будинок, а чотириповерховий із підземним паркінгом.

Першочерговий проект будівництва
Те, що планується побудувати тепер

Щоправда й таке зниження висотності створює небезпеку як для будинків, що розташовані під ним, так і для майбутніх покупців квартир. Адже масивна будівля може у будь-який момент з’їхати в Цимбалів яр та поховати десятки людей під завалами.

Анна Межова

Останні новини

Back to top button