ЕксклюзивнеУкраїна

ЯК ЧЕБОТАР ПОСАДИ РОЗДАВАВ: новий факт у справі одіозного заступника Aвакова

 

Журналістське розслідування по так званій «справі Чеботаря» виявило нові факти, які підтверджують те, що колишній заступник голови МВС Сергій Чеботар причетний до корупції. Повідомляє  На ГАЧКУ.

Минулого року ЗМІ облетіли відеозаписи з прихованих камер у кабінеті Чеботаря. Найбільшого розголосу мали фрагменти відео, де заступник Арсена Авакова обговорює закупівлю рюкзаків з сином міністра Олександром та, як виявилося пізніше, з народним депутатом від «Народного фронту» Ігорем Котвицьким. Не менший резонанс викликало обговорення Чеботарем з керівником компанії «Спецсервіс» та з нинішнім заступником міністра Олексієм Тахтаєм продажу піску.

Останній епізод навіть призвів до того, що 2 березня 2016 року Печерський суд Києва надав дозвіл ГПУ на тимчасовий доступ до речей та документів сервісу YouTube. І хоча у рішенні суду говориться про те, що доступ до інформації, яка дасть змогу ідентифікувати особу, яка «злила» відео у Мережу, обмежується місячним терміном, на сьогодні нових даних все ще немає.

Одразу зауважимо, що приховану зйомку у кабінеті Чеботаря вела Служба безпеки України. Якщо бути точнішим – Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ  під час здійснення контррозвідувальної діяльності. Ці записи, як говориться у рішенні суду,  у подальшому були легалізовані та долучені до кримінального провадження.

Тому досить дивно читати заяви на той час радника голови СБУ Маркіяна Лубківського про те, що відомство не має відношення до прослуховування в кабінеті заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. Але часи очільництва даного органу Валентином Наливайченком, радником якого був Лубківський, запам’ятались саме гучними заявами, які часто були дуже далекими від правди.

Отож повернемося до записів, які були викладені у мережу. На одному з них, яке датоване 3 грудня 2014 року, Сергій Чеботарь обговорює з невідомим чоловіком призначення в Одеське управління МВС. Цей епізод чомусь обійшов увагою ЗМІ, проте у ньому звучать конкретні прізвища.

Більше того, в листопаді 2014 року радник президента, та нині вже колишній народний депутат Микола Томенко заявив, що він подав заяву в Генеральну прокуратуру України з вимогою перевірити можливу причетність керівництва МВС в цілому і заступника міністра Сергія Чеботаря зокрема до корупційних схем. Одним з фактів прояву корупції Томенко називав саме торгівлю посадами.

«Практично в кожній області, де я зустрічаюся з людьми, називається прізвище цієї людини (Чеботар – ред.), який нібито забезпечує функціонування різних корупційних схем. У деяких областях йдеться про купівлю-продаж посад в системі МВС», – заявляв тоді Томенко. Проте, як виявилося, прокуратура Київської області не знайшла нічого корупційного в діяльності заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, відповідаючи на відповідне звернення Томенка.

Відео з кабінету Чеботаря може допомогти прокуратурі «прозріти» нарешті, адже на одному з епізодів йдеться мова саме про те, що в Одеську міліцію (на той момент ще не було «поліції» – ред.) потрібно призначити певну людину.

Вважаємо за потрібне подати розшифровку цього епізоду, оскільки до сьогоднішнього дня на це відео ніхто не звертав уваги (мовою співрозмовників – ред.).

 

Відвідувач: Це людина віддана. Ми його там контроліруєм, що він десь там.

Чеботар просить показати документи: Дай мені. А куда? (питає куди призначити – ред.)

Відвідувач говорить нерозбірливо та жестикулює: Слухи такі. Нє-нє, Сергій Іванович, це ж розмова між нами.

Чеботар: Він може робити. Я знаю, що він тільки общається з нашим і тільки з Яровим (Сергій Яровий, заступник міністра внутрішніх справ – ред.)

Відвідувач: Я хотів би, щоб цей пацан, він по лінії нашій, він інтегрований, він буде в доску…Він на шефа (мається на увазі Арсен Аваков – ред.)молиться навіть.

Чеботар: Хорошо. Але мені дай дані. Ти знаєш, що тут я тримаю їх всіх за рукав…

Відвідувач: Це тому що Одеса (обговорюється призначення саме в Одесу – ред.)

Чеботар нецензурно лається.

Відвідувач: Ви ж там то-сьо…..Нерозбірливо…Ми готові навіть..

Чеботар: Ну то шо? Хай працює. Я його поведу там…Нє, ну там зараз просто це неможливо (мається на увазі в Одесі – ред.)

Відвідувач: Ок. Може з Нового года?

Чеботар: Послухай, неможливо зараз там це зробити. Я тобі кажу, там буде просто взрив. Його нада пристроїти десь, подивитися. Я можу даже його в Миколаївську область, рядом. Ці ж там вся компашка – Яровий, там всі прочі, реально протів нього категорично. Ніяк. Ну мені надо що? Щоб там був взрив? Ну вийдуть туда і знесуть ГАЇ. Ти ж знаєш, як це можна зробити. Понімаєш? Нам надо його поставити, щоб воно все затихло, і він десь спокійно пішов собі працювать. Не нада …..в ту Одесу. Інколи там можна працювати рядом може бути краще, чим в цій Одесі. Тому що його ж будуть тільки дивитись… Якщо ми все це зробимо втиху, то ти знаєш, будуть дивитись на нього тільки….

Відвідувач: Ваше слово там закон. Мені Яровий говорить, що Чеботар…..

Чеботар: Не нада мені. Ти ж знаєш, що я принципова людина. Чому вони не можуть через мене пройти, тому що я до цього принципово відношусь. Я ж тобі сказав, хай вийде на роботу, йде працює. Всьо. Я подивлюся, куди його здвинути.

Відвідувач говорить нерозбірливо

Чеботар: Ні, зараз по нічого не можу. Там….за Михайла, там Катеринчук(екс-начальник одеської міліції – ред.) за Михайла, тут в нас за Михайла, бл…, Яровий за Михайла. Всі.

Відвідувач: А по заступнику?

Чеботар: А заступником – ми подивимось. Я ж кажу, от цього взяли зняли, а зараз Яценюк сказав його не трогати, він його вертає.

Відвідувач: А заступником Катеринчука?

Чеботар: Подивимось. Дай мені, хай він нормально прийде на роботу, щоб він восстановився. А вообще будем дивитися. Канєчно. Якби були нормальні люди, всьо. Тільки тобі не надо розказувати там….уже вся Одеса гуде. Ще не успів приїхати…

Відвідувач: Я це питання навіть ж шефом (мається на увазі Арсен Аваков – ред.) проговарював.

Чеботар: Я подивлюся, які в мене там посади і я скажу, от, наприклад, на таку посаду. …..Зрозумів, як бути?…. А цей як вийде на роботу, його ніхто не троне.

Відвідувач: Ок. Десь місячішко чекаємо, да?

Чеботар: Ну конечно, хай попрацює. Після Нового року приходь…. Я все зроблю.

З розмови видно, що невідомий чоловік у грудні 2014 року прийшов у кабінет Чеботаря обговорити призначення на посаду в Одеську міліцію.Чеботар однозначно дає зрозуміти, що може все вирішити, тільки потрібно почекати. При цьому неодноразово у розмові йде мова про «шефа» – вочевидь голову МВС Арсена Авакова. Також лунають імена Сергія Ярового – нинішнього заступника міністра внутрішніх справ та Івана Катеринчука – екс-голови Одеської міліції.

Якщо це відео також буде визнане автентичним, то воно може слугувати беззаперечним доказом тих фактів, про які говорив Томенко восени 2014 року – Чеботар продавав посади у структурі МВС.

До речі, у продажу посад Чеботаря також викривали, коли він на початку 2000-х працював в Адміністрації Президента України. Його персональним начальником тоді був Віктор Медведчук – кум Володимира Путіна. Про це колишні співробітники АПУ писали у листі, який був опублікований у ЗМІ після Помаранчевої революції: «Чим нам він (Сергій Чеботар – ред.) запам`ятався, так це масовим звільненням працівників, спочатку головного контрольного управління, а потім і управління судової реформи, за різних підстав, починаючи з підозри у співпраці з іноземними розвідувальними органами і закінчуючи банальним вимаганням грошей за посаду».

Можна припустити, що справи по фрагментам бесід у кабінеті Чеботаря, які стосувалися піску та рюкзаків, будуть затягуватися. Надто яскраві особистості «засвітилися» там: син голови МВС Олександр Аваков, колишній водій Авакова, а нині нардеп від «Народного фронту» та за інформацією зі ЗМІ – «гаманець» міністра Ігор Котвицький, нинішній заступник міністра внутрішніх справ тощо.

Що ж до запису, який ми вам розшифрували, то тут за корупційні оборудки можна притягнути до відповідальності виключно самого Чеботаря. Оскільки він сам заявляє, що «все зробить». Хоча дивлячись на те, що з моменту звільнення Сергія Івановича вже минуло більше року, то навряд чи він сумлінно буде чекати вироку в Україні.

Аваков же, як гарний «шеф», вже зараз придумав для Чеботаря «відмазку», як можна відсидітися за кордоном – виявляється його колишнього заступника намагалися отруїти і він лікується у клініці «Шаріте». Бідолаха навіть 40 кілограмів втратив. Хоча інформація про отруєння, мабуть, відома виключно Авакову та Чеботарю, оскільки ні антикорупційний комітет Верховної Ради, ні громадські активісти, які намагаються не допустити гальмування справи, про це «ні сном ні духом».

Back to top button