ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

ЯК АКТИВІСТ ЄВРОМАЙДАНУ СТАВ РЕСТОРАТОРОМ-МІЛЬЙОНЕРОМ: ІСТОРІЯ НАРДЕПА ІГОРЯ ЛУЦЕНКА (ФОТО)

Є така професія – громадський активіст. Саме професія, адже після Помаранчевої революції бути активістом стало модно. Причому не важливо проти чого або за що виступати: проти забудови в історичному центрі чи за права тварин, проти дискримінації сексуальних меншин або за розширення прав поліції. На відстоюванні практично будь-якої ідеї можна непогано підзаробити.

Активісти діляться на дві групи – ідейні або ж ті, яким неважливо проти/за що виступати. Однак, серед численної армії невдоволених є й такі, які поєднують у собі показну ідейність та збагачення.

Нещодавно у «Фейсбук» активно почали «розганяти» #зраду з боку громадського активіста та народного депутата від «Батьківщини» Ігоря Луценко. З його електронної декларації стало відомо, що він, виявляється, ще й бізнесмен. Зокрема, він є співвласником ТОВ «Модель Т» та ТОВ «Мистецький простір». Однак ще у червні 2016 року Ігор Луценко у зверненні до свого тезки – Генпрокурора Юрію Луценко, однозначно стверджував, що не займається підприємницькою діяльністю.

Процитуємо цей звернення: «Я (Ігор Луценко – ред), на відміну від президента України Порошенка П.О., не займаюсь підприємницькою діяльністю й не переховую належні мені підприємства в офшорних юрисдикціях. ТОВ “Мистецький простір” було зареєстроване мною в 2011 році за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 4б виключно з метою перешкодити правовими методами незаконній забудові, яку за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 4 здійснювала компанія, афільована з колишнім віце-прем’єр-міністром українофобом Табачником Д.В. Ніякої підприємницької діяльності це ТОВ ніколи не здійснювало. Заступаючи на посаду народного депутата України, я в повному обсязі виконав вимоги антикорупційного законодавства та п.п. 2, 3 ч.1 ст.55 Закону України “Про вибори народних депутатів України” і подав до Центральної виборчої комісії докази того, що я передав ТОВ “Мистецький простір” в управління іншій особі».

 

Тепер порівняємо процитоване з електронною декларацією пана Ігоря Луценка. У ній чорним по білому він пише, що йому належить 100% прав на ТОВ «Мистецький простір» та 50% у ТОВ «Модель-Т».

 

Увагу журналістів привернуло увагу ТОВ «Модель-Т». Основним видом діяльності даної компанії є ресторанний бізнес. Як вдалося дізнатися з відкритих джерел, компанія нардепа та активіста Ігоря Луценка володіє рестораном на розі вулиць Володимирська та Велика Житомирська. Нині тут розташований доволі затишний грузинський заклад. У меню поруч із хінкалі та хачапурі можна також побачити, наприклад, шотландський віски за майже 5000 гривень. А це 2-3 місячні пенсії бабусі чи дідуся. До того ж, як розповідають офіціанти, у передноворічні свята заклад повністю заброньований під корпоративи. Тож, робимо висновок, що ресторан користується попитом і вочевидь є прибутковим.

 

Раніше на цьому ж місці був інший заклад, який також належав Ігорю Луценко. Називався він «Свінг» – відповідний стиль у музиці, а не сексуальні втіхи, як може здатися на перший погляд. Про нього у мережі можна прочитати такі відгуки:

 

З Реєстру майнових прав вдалося також дізнатися, що все майно компанії ТОВ «Модель Т» з 19.01.2015 перебуває під арештом. Обтяжувач – відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві. Тобто майно компанії Луценка арештоване за несплату податків. Не дуже в’яжеться з чесним активістом, чи не так?

 

 

Справа в тім, що Ігор Луценко не є простим активістом. Він є доволі заможним активістом та ще й з впливовими родичами. Відчим Луценка – колишній голова Національному банку України Володимир Стельмах. Більше того, нині Стельмах очолює наглядову раду «ПриватБанку» Ігоря Коломойського. Його фото поруч з трьома фігурантами списку «Forbes Україна» можна побачити на офіційному сайті банку.

 

До того, як прийти у «ПриватБанк» Володимир Стельмах встиг «плідно» попрацювати керівником «УкрІнБанк», який не так давно з гучним скандалом визнали неплатоспроможним.

Згідно з декларацією Ігоря Луценка, всі його заощадження лежать саме в «УкрІнБанк». А це 100 000 доларів (!!!), 14 000 євро та 700 000 гривень. Вочевидь, аби їх повернути Луценкові доведеться оббивати пороги Фону гарантування вкладів не один рік. Хоча, якщо мати такого впливового відчима, як Стельмах, навряд чи варто з цього приводу хвилюватися.

Скандал із грошовими статками Луценка вже одного піднімався. Зокрема у 2015 році в тому числі його соратники почали задаватися питаннями, а звідки у простого активіста у 2013 році з’явилися 800 000 заощаджень, які у 2014 перетворилися у більш ніж мільйонні? Луценко тоді не міг однозначно цього пояснити, розмірковуючи на тему валютних коливань та того, як він вдало і невдало інвестував у нерухомість.

До речі, мешкає цей непростий активіст-депутат у найпрестижнішому районі Києва – на Печерську поруч із Ботанічним садом. У 2009 році неподалік цієї квартири його матір потрапила у ДТП аккурат після 70-річного ювілею Володимира Стельмаха. Міліція тоді намагалася зам’яти справу, однак про неї несподівано дізналися журналісти. Ремаркою можна додати ще й те, що свій ювілею екс-голова НБУ святкував не де-небудь, а у Відні. І пили на ньому вочевидь аж ніяк не каву.

Розмірковуючи над біографією Ігоря Луценка, не можна не згадати і про його активну участь в Євромайдані. 21 січня 2014 року він був викрадений з Жовтневої лікарні разом із Юрієм Вербицьким. За словами Луценка, його вивези до лісосмуги і залишили помирати на морозі, однак вже за добу він знайшовся живий, хоча й сильно побитий. Іншого викраденого – Юрія Вербицького згодом знайшли мертвим. Історія дуже заплутана і в ній багато невідомих:

  • кому міг заважати один активіст?
  • чи знали викрадачі, що Луценко є пасинком екс-голови НБУ?
  • чому не розслідується смерть Юрія Вербицького?
  • чи можна добу перебуваючи у снігу на морозі, залишитися живим?

На ці питання за 2,5 роки так і не знайшлося відповіді. Хоча життя самого Луценка за цей час дуже змінилося. По-перше, він став народним депутатом, по-друге, він зміг накопичити майже мільйон доларів на банківських рахунках, ну і по-третє, судячи з усього його, бізнес у вигляді ресторану – процвітає, хоча майно і арештоване. І хто зараз згадає, що якихось декілька років тому Ігор Луценко був простим активістом, який боронив Гостиний двір на Контрактовій площі?

 

Анна Межова

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close