ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

БИТВА ЗА ЖИТОМИРЩИНУ: родина ЕКС-РЕГІОНАЛА РОЗЕНБЛАТА ПРОТИ непримітного ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄРА ЗУБКА

 

Кінець літа ознаменувався для Житомирщини несподіваною відставкою голови обласної держадміністрації Сергія Машковського. Він довго тримав паузу для пояснення свого рішення добровільно піти з посади. Тому всезнаючі політичні експерти вигадували безліч версій. Повідомляють Залізні яйця.

На прес-конференції 5 вересня вже колишній губернатор роз`яснив журналіcтам: виявляється, він ще з дати свого призначення вирішив, що пропрацює на посаді 2 роки. І це дивно, адже спрогнозувати, як повернуться політичні розклади за такий довгий термін, дуже важко. Зазвичай подібні строки виставляють чиновники, які купили собі посаду на певний період. Але сьогодні ми не про це.

Відставка Машковського відкрила скриню Пандори. Конфлікт колишніх соратників – депутата Борислава Розенблата і віце-прем`єра Геннадія Зубка та їхня боротьба за право називатися «господарем» Житомирщини стає очевидним. Кожен з них починає свою гру, аби поставити віддану людину на чолі області.

Червоною ниткою на прес-конференції Сергія Машковського проходило ім`я Геннадія Зубка. Чутки про те, що саме він просунув Машковського на губернаторську посаду ходили давно, але тепер цьому є підтвердження. Екс-голова Житомирської ОДА заявив, що Зубко нещодавно навіть пропонував йому посаду свого заступника у Кабміні, однак тяга до бізнесу у Машковського перемогла.

Сергій Машковський також не жалкував слів на рахунок того, що нібито Геннадій Зубко чи не найбільше з усіх опікується Житомирщиною і тільки з ним (або з його людиною) на чолі жителі області почнуть відчувати якісні зміни.

Примітно, що на годинній прес-конференції Сергія Машковського, який має намір після відставки зайнятися автомобільним бізнесом на всеукраїнському рівні, жодного разу не прозвучало прізвище Розенблат. Адже саме Борислав Соломонович зі своїми людьми останнім часом проявляє неабияку активність на Житомирщині. І квартири АТОшникам роздають, і на бурштинові розбірки їздять, і чого тільки не роблять, аби запам`ятатися «добрими справами».

Однак справжня суть Розенблата у тому, що він колишній член Партії регіонів та медведчуковского СДПУ(о). І «регіоналівський» стиль проявляється у всьому – починаючи від помпезного будинку на 700 квадратів, закінчуючи годинниками «Ролекс».

Говорити про те, що саме Розенблат, або люди з його оточення є фаворитами губернаторських перегонів, можна з декількох причин. По-перше, він представляє президентську партію. По-друге, однією з його помічниць у парламенті є така собі Шмерего Тетяна Василівна, яка свого часу допомагала депутатствувати нинішній голові Житомирської облради Анжеліці Лабунській. Відомо, що завданням №1 від президента до очільника Житомирщини – є приборкати Лабунську, яка є вихідцем з партії «Батьківщина» та має шалену популярність у Житомирі. Машковському цього не вдалося зробити – тому його «відрубали». У Розенблата через помічницю, скоріше за все, є важелі впливу на Анжеліку Вікторівну.

Сергій Машковський на прес-конференції 5 вересня, відповідаючи на питання про свого наступника, ухильно заявив про те, що кандидатура буде обиратися на конкурсі, а ця процедура може зайняти навіть декілька місяців.

Виходить так, що протягом тривалого часу можна буде споглядати справжню битву титанів – Зубка та Розенблата за ласий шматочок з бурштиновими покладами.

Проте Розенблат, як справжній єврей, який при цьому так і не спромігся добудувати Синагогу у Житомирі, може делегувати на посаду голови ОДА інших людей, аби не втрачати депутатського мандату. Ними можуть виявитися або ж його сестра Олена Розенблат, яка очолює благодійний фонд и постійно мешкає у Житомирі, або ж його двоюрідний брат та за сумісництвом заступник мера Житомира – Матвій Хрєнов. Одразу зауважимо, що кандидатура сестри більш вірогідна, оскільки її репутація в області достатньо позитивна. Проти Хрєнова грає його не зовсім адекватна поведінка та надмірна емоційність.

Але як би там не було, сподіватися на те, що будь-який представник чи-то Розенблата, чи-то Зубка зможе нарешті вивести область з постидного списку дотаційних – не доводиться. Скоріше за все, посада очільника Житомирщини саме тому і приваблює, що гроші на неї з держбюджету виділяються, а якихось вагомих результатів можна і не показувати. Ну так сталося, що на бурштинових старателів «немає управи»… Ну «не винуваті» керівники Житомирщини, що видобуток дорогих гранітів не додає прибутків у скарбницю області….Ну, в кінці кінців, ліс вже вирубали до них, а однією полуницею ситий не будеш.

 

Останні новини

Back to top button