ЕксклюзивнеУкраїна

ЦАР ГОРИ із впливовими сусідами: або земельні оборудки екс-заступника Авакова

 

Початок літа ознаменувався для України черговою перемогою команди Президента Петра Порошенка. 335 депутатів Верховної Ради проголосували за зміни до Конституції в частині правосуддя. Про цю реформу говорять давно, адже судова система – бич українських реалій. Повідомляє НА ГАЧКУ.

Суди вщент корумповані, тому за останні десятиліття можна було побачити виключно поодинокі випадки притягнення до відповідальності представників влади. Одразу згадується хіба що колишній депутат Віктор Лозинський, що застрелив мешканця села на Кіровоградщині, або ж Василь Волга, якого запроторили до в’язниці за оборудки у часи очільництва ним Держфінпослуг. Обидва на сьогоднішній день вже на волі. І це яскравий приклад ганебної судової системи у нашій державі.

На притягнення до відповідальності інших чиновників-хабарників зараз можна сподіватися виключно у тому випадку, якщо згадана судова реформа буде не просто гарною картинкою для закордонних партнерів, а якщо вона запрацює на практиці.

В цьому контексті журналісти згадали про резонансну справу екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Його ім’я гучно лунало в усіх ЗМІ протягом 2015 року, аж до його звільнення та втечі чи-то до Австрії, чи то до Прибалтики.

Нагадаємо, це той самий Чеботар, який засвітився на відео з прихованих камер у кабінеті на Богомольця, де він обговорював продаж рюкзаків із сином нинішнього голови МВС Арсена Авакова, реалізацію піску за завищеними цінами, а також найтаємничішу, проте одну з надприбуткових схем – кришування нелегального видобутку бурштину.

Однієї статті для того, аби розповісти про всі злодіяння цього чиновника зі стажем, буде замало. Тому першу частину розслідування ми вирішили присвятити земельним аферам Чеботаря.

Дивна історія земельних оборудок

Навесні 2015 року на журналістів програми «Наші гроші» було скоєно розбійний напад через те, що вони знімали будинок дочки Сергія Чеботаря – Оксани. Тоді агресивний зять екс-заступника міністра побив журналістів та намагався забрати у них камеру. Справа в тім, що завдяки відкритому Реєстру майнових прав журналістам вдалося дізнатися, що дочка Чеботаря має земельну ділянку та будинок у селі Лісники Києво-Святошинського району. Це майно не просто не було вказане у декларації Чеботаря, будинок був побудований на місці незаконної вирубки лісу.

Однак, рік тому «Наші гроші» розповіли виключно про те, що ділянки у цій елітній забудові мають дочка Сергія Чеботаря та сестра дружини нинішнього голови РНБО Олександра Турчинова. І ось зараз, більше ніж через рік після оприлюднення цих даних, нове журналістське розслідування виявило ще більше цікавої інформації.

Цікаві сусіди доньки Чеботаря

На головних воротах забудови у Лісниках красуються ініціали «ПВ».  Факти підтверджують, що належать вони колишньому народному депутату від Партії регіонів, а нині директору компанії «Мостобуд» – Володимиру Продивусу. Сам Продивус відомий не тільки тим, що очолює найбільшу компанію з будівництва мостів по всій Україні, він ще й пов’язаний з нелегальним видобутком бурштину. Але про бурштинові справи ми розповімо в іншій частині розслідування.

Зараз же варто зазначити, що в елітному котеджному містечку у Лісниках щонайменше вісім ділянок належать людям, які тісно пов’язані з Продивусом.

 

Три ділянки у ньому належать рідному брату екс-регіонала – Богдану Степановичу Продивусу. Ще три ділянки мають у власності бізнес-партнери нинішнього директора «Мостобуду» – Аліна та Вікторія Яворські. 0,25 гектара володіє помічник Володимира Продивуса у Верховній Раді сьомого скликання – Дмитро Анатолійович Карасик. Таку ж за розміром ділянку має ще один помічник екс-регіонала Продивуса – Ігор Степанович Климчук. До речі, нині Климчук є помічником депутата від БПП Андрія Шиньковича, а у 2006-2007 роках допомагав у Раді засновнику одного з найбільших хлібних холдингів в Україні, БЮТівцю Юрію Триндюку.

Власне така сусідська компанія однозначно дає зрозуміти, що ініціали «ПВ» прикрашають головні ворота елітної забудови у Лісниках не просто так.

Інші сусіди доньки Чеботаря не менш яскраві. Зокрема, чотирма наділами володіє Раїса Вишневська – вже згадана родичка Олександра Турчинова. Хто не в курсі справ, то зазначимо, що Сергій Чеботар являється кумом голови РНБО і їх пов’язують давнішні – з часів Помаранчевої революції – приятельські стосунки.

Ще однією ділянкою у лісосмузі села Лісники володіє Віталій Петрович Мельниченко – помічник депутата Сергія Ківалова у 2012-2014 роках. Це той самий Ківалов, який за «правильний» підрахунок голосів на президентських виборах на користь Віктора Януковича отримав прізвисько «Підрахуй».

Ну і щоб «добити» коло сусідів доньки Чеботаря, додамо, що ще двома ділянками у тих же Лісниках володіє люстрований заступник начальника ГУ МВС у Києві Андрій Ватулін.

Цікавим нюансом є те, що дорогою до елітною забудови майже через кожні 100 метрів висять плакати, на яких зазначається, що ліс був вирубаний незаконно. Як почувають себе власники цих ділянок, кожного дня проїжджаючи повз ці плакати – уявити важко. Однак те, що вони там досі висять, може означати, що цим людям просто наплювати.

Незадеклароване майно в Обухівському районі

У декларації Сергія Чеботаря за 2014 рік вказано, що він володіє земельною ділянкою у 300 квадратних метрів, квартирою та гаражем. На його родину записані землі у 1,2 гектари, будинок на 182 кв. м та квартира з гаражем. Однак, відкрита кадастрова карта та Реєстр майнових прав нам доводить, що пан Чеботар збрехав, заповнюючи цей документ.

Після нападу його зятя на знімальну групу, Чеботар запросив окремих журналістів до свого будинку у с. Великі Дмитровичі Обухівського району. І дійсно, цей будинок оформлений на його дружину Варвару Чеботар. Проте його квадратура не 182 кв. м, а 240. Але це дрібниця, порівняно з тим, де насправді живе родина Чеботаря. Згідно з кадастровою картою Варварі Чеботар належать 2 ділянки по вулиці Молодіжна у с. Великі Дмитровичі. А на сусідній вулиці ще три ділянки належать самому Сергію Чеботарю.

 

 

Краєвид з гори поблизу цих земель просто вражає – величезний будинок-сруб, закритий басейн, ландшафтний дизайн та великий дитячий майданчик. За словами сусідів, пагорб, з якого відкривається вид на володіння Чеботаря, теж належить йому. Отож окозамилювання у вигляді запрошення журналістів у невеличкий будиночок – провалилося. Завдяки новому розслідуванню став відомий реальний майновий стан замміністра-втікача.

 

 

Земельна невдача у Пущі Водиці

Незаконна любов Чеботаря до землі прослідковується ще з 2004 року. Тоді рішенням Київради землі заповідника у Пущі Водиці отримали кілька високопоставлених осіб. Всього намагалися роздати більше 700 гектарів. У списку «загарбників» значилося і ім’я Сергія Чеботаря. «Братами» по такому земельному везінню для нього тоді виявилися Нестор Шуфрич, Раїса Богатирьова, Степан Гавриш та багато інших відомих особистостей.

 

Проте завдяки тиску громадськості і активності Партії зелених, яка тоді мала реальну політичну вагу в Україні – у лютому 2005 року рішення про виділення земель було відмінено. Можливо саме та невдача спонукала Сергія Чеботаря вдатися до земельною оборудки кілька років потому у с. Лісники?

Елітне житло у вирубаному лісі

Справа в тім, що землі у Чернечому лісі свого часу були зарезервовані під природничий заказник. Це чітко зазначається у рішенні сесії Лісниківської сільської ради від 15 травня 2007 року за №18/64: «зарезервувати зазначену земельну ділянку до земель запасу строком на п’ять років, за пропозицією Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка про необхідність оголошення лісового заказника місцевого значення «Чернечий ліс» на території кварталів 56, 58, 59 Хотівського лісництва, у зв’язку з тим, що «на даній території зустрічаються занесені до червоної книги рослини та тварини, які відіграють важливу роль в національній екологічній мережі України».

Шляхом хитромудрих схем ці ділянки спочатку вилучили зі складу Хотівського лісництва, а вже потім рішенням Лісниківської сільради, не дивлячись на відсутність генерального плану села, на них дозволили збудувати житлові будинки.

Невеличкою ремаркою можна додати, що першочерговий дозвіл на вилучення 10 гектарів лісу з Хотівського лісництва видав Національний університет біоресурсів та природокористування. Сергій Чеботар є почесним професором цього університету, а його дочка, яка нині живе на незаконно захопленій землі у Лісниках, захищала у ньому дисертацію.

 

Не дивлячись на те, що село Лісники відноситься до Києво-Святошинського району, воно розташоване у безпосередній близькості до Обухівського району, який вважається «вотчиною» Чеботаря. Саме на Обухівщині жив до переслідування пан Чеботар у с. Великі Дмитровичі, і саме у цьому районі довгий час посаду заступника голови районної податкової інспекції займав його рідний брат Леонід Іванович Чеботар.

Ось така цікава людина цей «чоботар-касир», який за всю кар’єру не мав жодного бізнесу, а лише кришував схеми близького оточення. І як така людина – звичайний держслужбовець, як лікар або бібліотекар, зміг «захапати» десятки гектарів на багатьох участках заповідної землі – це питання для НАБУ та прокуратури.

А от про оточення Чеботаря та про його перші його кроки на протизаконній ниві ми розповімо у наступній частині розслідування.

One Comment

  1. Сповіщення: СЕРГІЙ ЧЕБОТАР: касир МЕДВЕДУКА-ТУРЧИНОВА-АВАКОВА | 1NEWS
Back to top button