Ексклюзивне

ТРЦ Бродського на Хрещатику: афера, тривалістю у 20 років

Прогулюючись Хрещатиком, милуючись видами його історичного вигляду, можна натрапити на дивну будівлю. Вона розташована якраз напроти столичної мерії і дуже виділяється серед інших. По суті це великий МАФ, розписаний графіті та рекламою заборонених речовин, з побитими вікнами та «ароматами» громадського туалету. Як з’ясували журналісти 1News, цей павільйон, а головне земля під ним, належить екс-голові Держкомпідприємництва Михайлу Бродському. І на приватизованій шахрайським способом «золотій» ділянці він мріє побудувати торговельно-розважальний центр.

Восени 2018 року видання «Новое время» опублікувало великий матеріал під назвою «Широкий Хрещатик. Хто володіє головною вулицею столиці». Журналісти з’ясували, що комерційна нерухомість Хрещатика поділена між олігархом, держмонополією «Укрпошта», сім’єю бізнесмена родом з 1990-х, півмільйоном кооператорів та родичами двох колишніх мерів Києва. За їхніми підрахунками, загальна площа нежитлової нерухомості без урахування КМДА на Хрещатику складає 119,177 кв м, а оціночна сумарна вартість усієї офісної та торгової – 184 млн доларів.

При цьому згідно з даними щорічного дослідження компанії Cushman & Wakefield «Main streets across the world», у 2017 році Хрещатик посів 53 місце серед найдорожчих торгових вулиць світу.

Враховуючи вищезазначену інформацію, земля на Хрещатику має бути «золотою» і приватизувати її може тільки дуже багата людина. Або дуже хитра. Саме до другої категорії належить колишній голова Державного комітету з питань підприємництва Михайло Бродський. Його журналісти не називають серед власників нерухомості на головній вулиці столиці, проте вже за деякий час він може побудувати там новий торговий центр.

інфорграфіка «Новое время»

Але спочатку повернемось на 20 років назад.

Історія приміщення за адресою Хрещатик 23-Б тягнеться із далеких 90-х, і саме завдяки цій будівлі відомий чиновник часів Януковича Михайло Бродський зміг приватизувати чималеньку ділянку землі в центрі Києва всього за 2 млн гривень, що за нинішнім курсом складає трохи більше 70 тис. доларів.

В кінці 80-х в цій будівлі був кафетерій «Чай-Кава», який в згодом був успішно «віджатий» знаним на весь Київ «міняйлою» Михайлом Бродський. «Модным местом продвинутой молодежи в конце 80-х была кафешка «Чай. Кофе», в народе просто «Чайник», где сейчас ресторан «Гималаи» (ресторан там був до Революції гідності 2014 р. – ред.). Раньше здесь собирались начинающие журналисты, писатели. Мода пошла от советского писателя-диссидента Виктора Некрасова, который жил неподалеку. До эмиграции во Францию в 1974 году он, говорят, любил сюда захаживать. К нему запросто мог подкатить любой начинающий автор. В 80-е «пропуском» в любую компанию служили универсальные средства коммуникабельности — кофе или водка», – писало видання «Сегодня» у 2010 році, згадуючи старий Київ.

Бродский «зайшов» у «Чайник» в 1996 році, про що свідчать документи столичної мерії. Причому згодом він змін забрати також і нерухомість, яка належала іншому кафе – «Київське», яке розташовувалось під сходам, де зараз популярна сідерія «Білий налив».

архівне фото
фото січень 2019

У 2010 році при «славному» мерові Черновецькому Михайло Бродський зміг дивом приватизувати землю і під «Чайником», і під «Київським».

Зробив він це через ТОВ «Олімп-ЛТД», засновниками якого за даними бізнес-пошукової системи «YouControl» є інша компанія Бродського «Денді-плюс» та його син Юрій. Також свого часу одним із засновників «Олімпу» був помічник нардепа Нестора Шуфрича В’ячеслав Черепаня.

29 квітня 2010 року Київрада передала товариству з обмеженою відповідальністю «Олімп-ЛТД» в оренду на 1 рік (за умови подальшого викупу) земельну ділянку площею 0,084 га для реконструкції, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування на вул. Хрещатик, 23, у тому числі:

– площею 0,034 га – за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування;

– площею 0,05 га – за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови.

В 2012 році Київрада продала Бродському 0,034 га землі на Хрещатику за 2 млн. 667 тисяч грн., а ще 0,0167 га залишила у постійне користування.

Згідно з даними Кадастрової карти України зараз компанії Бродського на Хрещатику належить 500 кв метрів «золотої» землі.

Однак, аналіз документів свідчить про те, що приватизувати значну частку землі Бродському вдалось шляхом шахрайства. Так, згідно з даними БТІ м. Києва від 27.07.2012 р, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 06.03.2013 р. та Головного управління містобудування та архітектури від 18.06.2012 р. в 1998 році ТОВ «Олімп-ЛТД» самовільно провело реконструкцію павільйону «Чай-Кава» в нежитловий будинок загальною площею – 166,5 кв. м. По факту самовільного будівництва було розпочато кримінальне провадження з приводу незаконних дій посадових осіб ТОВ «Олімп-ЛТД» за «перевищення службових повноважень».

Також журналісти дізнались, що згідно з технічним паспортом на будівлю по вул. Хрещатик, 23-Б від 01.04.2008 р. в оціночному акті вказана площа – 206,2 кв. м. При цьому фактична площа павільйону складає 166,5 кв. метрів. Різницю Бродський собі записав саме за рахунок приміщення згадуваного вище кафе «Київське», яке розташовувалось під сходами.

Окрім того, треба враховувати, що МАФ Бродського розташований на прибудинковій території жителів будинку №23 та їхнього ОСББ «Центр». До сьогоднішнього дня вони продовжують боротися за свою землю в якості третьої сторони у позові до «Олімп-ЛТД».

Історія шахрайської приватизації землі на Хрещатику з боку Михайла Бродського могла б бути давно забутою, якби не його несподіване бажання перетворити «вбиральню для безхатченків» у торгово-розважальний центр.

Так, на початку 2014 року, в розпал подій на Майдані, Бродському вдалося протягнути через Київраду слухання щодо проекту реконструкції свого павільйону у……чотирьохповерхову будівлю. Представником ТОВ «Олімп-ЛТД» у Київраду була відіслана довірена особа Бродського Віта Тимошенко.

Проект реконструкції, а по суті знесення МАФу і будівництва на його місці повністю нової будівлі, пропонували такий:

Однак, депутати не дали Бродському так просто перетворити занедбану будівлю на досить прибуткову комерційну нерухомість та відправили проект на доопрацювання.

Більше того, депутат Київради Ярослав Діденко запропонував колегам відмінити рішення про виділення землі Бродському через виявлені суттєві порушення закону. Окрім підлогу документів та завищеної площі, на основі чого екс-голові Держкомпідприємництва вдалося приватизувати 500 кв метрів Хрещатика, Діденко наголошує на тому, що будинок №23 є історичної пам’яткою, тому будувати щось нове поруч – незаконно.

В ході підготовки матеріалу, журналісти виявили ще одну цікаву деталь. У реєстрі майнових прав вказано, що будівля за адресою вул. Хрещатик, 23-Б перебувала в іпотеці у «ПриватБанку». Причому розмір основного зобов’язання просто шокує – 1 млн 600 тис. доларів. За нинішнім курсом це становить майже 45 млн гривень. В цьому контексті варто нагадати, що приватизував землю під цим «безцінним» павільйоном Бродський всього за 71 тис. доларів.

Судячи з усього плани побудувати ТРЦ напроти Київської мерії у Бродського активно просуваються. Принаймні журналісти 1News знайшли на сайті Міністерства культури цікавий запис: 27 вересня 2017 року Мінкульт погодив ТОВ «Олімп-ЛТД» проектну документацію на адресу вул. Хрещатик, 23-Б. Що саме було погоджено, поки залишається невідомим. Однак журналісти надіслали запит до міністерства, аби там надали копію погодження та можливого проекту будівлі, яка може з’явитися на Хрещатику.

Враховуючи те, що павільйон Бродського розташований на центральній вулиці Києва серед історичних будівель, виникає також питання, чому КП «Київ-Благоустрій» протягом тривалого часу не звертається до нього, аби привести будівлю у прийнятний стан. Адже павільйон не тільки псує зовнішній вигляд Хрещатика, але й став місцем розміщення реклами для продажу заборонених речовин.

фото грудень 2018

Оборудка Бродського з приватизацією землі на Хрещатику, тривалістю у 20 років, може слугувати яскравим прикладом того, як завдяки шахрайству отримати бажане та пошити у дурні киян та столичну владу. Залишається тільки тримати кулаки за те, щоб судова система та активність столичних жителів не дозволила чиновнику часів біглого Президента Януковича втілити свої плани в життя. Якщо ж Бродський таки побудує свій омріяний ТРЦ на «віджатих» землях Хрещатика – це буде першим дзвіночком про можливий «реванш регіоналів» та їхніх методів ведення бізнесу.

Анна Межова

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close