ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

«Шабунін з труселями»: реакція на демонстрацію перед Верховною Радою

18 жовтня активісти Центру протидії корупції, АвтоМайдану, Transparency International Україна та Реанімаційного пакету реформ провели під Верховною Радою, будинками Уряду та Адміністрації Президента демонстрацію під назвою «трУси, подайте е-декларацію!».

З 10-ї ранку під будівлею парламенту була встановлена інсталяція, на якій розвісили спідню білизну з емблемами фракцій. Найбільш яскраво серед них виділялися чоловічі труси червоного кольору з написом «президентські».

Активісти мотивували свою демонстрацію тим, що чиновники найвищого рангу, як-то Президент, прем’єр-міністр, спікер Верховної Ради та лідери фракцій парламенту досі не подали свої декларації про доходи в електронному вигляді.

Слід нагадати, що згідно із законодавством останній термін подачі таких декларації – 31 жовтня. Тобто у держслужбовців є ще два тижні для того, щоб повідомити про свої доходи та витрати. При цьому на сьогоднішній день, як повідомила голова Національного бюро із запобігання корупції Наталія Корчак, електронні декларації вже подали понад 10 000 чиновників

Ідейним натхненником акції був Центр протидії корупції, або Центр панічного креативу, як вони самі себе називають. Стилістика «нижче поясу» в їхніх акціях простежується вже давно. Наприклад, 3 жовтня ЦПК провів акцію «ви Уху їли?», на якій варили уху та вимагали від народних депутатів не вносити до порядку денного законопроекти, які нівелюють антикорупційні реформи в Україні. А 15 серпня Шабунін з друзями «зливали» гривню в двометровий унітаз, демонструючи, як українська валюта перетворюється на туалетний папір.

Варто відзначити, що оборот коштів, які оприлюднив на своєму сайті Центр протидії корупції, за 2015 рік склав майже 400 000 дол., або більше 10 млн. грн. за нинішнім курсом. Виникає питання, чи дійсно для проведення туалетно-циркових акцій необхідні такі величезні кошти? І що активісти ЦПК відображають у своїх звітах перед спонсорами: витрати 10 мільйонів на папір, білизну та театральні реквізити?

Між тим, «акція з трусами» викликала обговорення у мережі. Причому коментарі, мабуть, не дуже сподобаються Шабуніну та Ко, оскільки вони демонструють відверте несприйняття подібних акцій від «найбільших борців з корупцією» і навіть глузування.

Продемонструємо деякі з них нижче:

«Пакемоны, унитазы, мусорные пакеты, трусы…..», «Зборище ПТУшника, редкой породы белой крысы название которой шабунька, укравший с гранта на создание декларирования, короче ТВАРИ», «сіріослі? А задниці їм Президент і прем’єр не повинні витирати?» – яскрава реакція на акцію від антикорупціонерів.

Деякі народні депутати, до речі, висловили свою думку з приводу акції ще на стадії анонсування. Зокрема, серед них Олександр Черненко та Леонід Ємець. Черненко, який до того, як стати депутатом, тривалий час працював у громадському секторі, не стримував себе у висловлюваннях на адресу Шабуніна і друзів. «Якщо ви думаєте, що такими акціями за два тижні до дедлайну ви прискорите процес, хочу вас повідомити, що навпаки. У мене особисто ви відіб’єте будь-яке бажання це робити», – написав на своїй сторінці депутат Черненко.

Єгор Соболєв, який сьогодні підтримав акцію активістів-борців з корупцією, ще декілька тижнів тому сам жалівся на те, що заповнити електронну декларацію швидко – справа не з легких, оскільки його поїздки на закордонні заходи часто фінансувалися приймаючою стороною. Тобто, аби внести ці витрати у декларацію, йому потрібно отримати відповідь від закордонних установ. Про це, зокрема, пише і народний депутат Леонід Ємець, рекомендуючи активістам «захопити труси для МЗС та японського уряду».

Цікаво, що на сьогоднішній демонстрації не було давніх товаришів Віталія Шабуніна та Єгора Соболева – депутатів Мустафи Найєма, Сергія Лещенка та Світлани Заліщук. Чи не тому, що принаймні двоє з названих осіб вже встигли заплямувати себе купівлею «нехороших дорогих квартир»? І чому пан Шабунін не спрямовує свій гнів на керівника Антикорупційного бюро України Артема Ситника, який першим, судячи за назвою посади, повинен був би подати електронну декларацію, проте по сьогоднішній день цього не зробив?

Питань багато, а відповідь одна – дешеві акції та демонстрації, які більше підійшли б студентам-першокурсникам, перетворюють боротьбу з корупцією на фарс. Чи може народ довіряти борцям з корупційною раковою пухлиною, якщо їхній рівень зводиться до розвішування білизни перед будівлею парламенту? Відповідь – у коментарях, наведених вище.

1News

One Comment

  1. Ті сукі які зараз в фейсбуці жаліються що бідні так їм важко декларацію заповнити так бідні стільки часц потратили ойойой . так відайте мені всі свої статки і небуде що декларувати , а я буду рахувати ночами та декларувати.

Back to top button