ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

Робота мрії: місячна зарплата нардепа = 2 роки роботи простого українця

 

20 жовтня 2016 року по праву можна назвати днем офіційного плювка в обличчя народу України зі сторони влади. 230 депутатів Верховної Ради проголосували за збільшення власних заробітних плат до 25 мінімальних зарплат або до 36 тисяч 250 гривень. Тобто за місяць роботи народний депутат з 1 листопада 2016 року буде отримувати стільки, скільки українцю з мінімальною зарплатою потрібно працювати більше двох років.

Чи виправдано це? Навряд чи. Особливо враховуючи той факт, що згідно з офіційними деклараціями, щонайменше 85 нардепів є мільйонерами. Тобто майже чверть народних обранців можуть собі дозволити жити на широку ногу і без отримання зарплати у Верховній Раді.

На початку каденції діючого парламенту нинішній народний обранець Мустафа Найєм потрапив під шквал критики за те, що жалівся на невисоку заробітну плату. У жовтні 2014 року Найєм так висловлювався з приводу доходів на депутатській ниві: «Слегка задолбали с вопросом о зарплате. Прожить на 6,5 тыс не смогу. Взятки брать не хочу. Врать о своих доходах не буду». Напевне зараз, коли він та його колеги по парламенту отримуватимуть в рази більше, його риторика зміниться. Однак, навряд чи подібний крок оцінять люди, які працюють за значно нижчі зарплати, однак голосами яких депутати отримали мандати.

За даними Державної служби статистики, на сьогоднішніх день середня заробітна плата по Україні складає 4944 гривень. Найвищі доходи у сфері авіаційного транспорту – приблизно 21 000 грн, а найнижчі у поштовій та кур’єрській діяльності – 2700 грн. Тобто народні обранці вирішили, що їхня праця повинна оцінюватися значно вище, ніж, наприклад, робота пілота літака.

А тепер проаналізуємо: безпосередньо у Верховній Раді нардепи працюють два пленарні тижні. З них викреслюємо два понеділка, у які зазвичай проходять виключно погоджувальні ради, і половину п’ятниці – оскільки народні обранці працюють в цей день лише півдня. Інші два тижні на місяць депутати нібито трудяться на округах, а по факту займаються власними справами. Виходить так, що заробітну плату у 36 тисяч нардепи фактично отримують за 7 робочих днів у Верховній Раді. Додайте до цього знижки на комунальні послуги, безкоштовне лікування та можливість користуватися автомобілями, які мають депутати парламенту – і отримаєте роботу мрії.

Цікаво також проаналізувати, хто ж серед депутатів віддав свої голоси за таку феєричну ідею щодо збільшення власного матеріального забезпечення. За дану постанову проголосували «за» 109 нардепів від Блоку Петра Порошенка, 67 депутатів з «Народного фронту» і одностайно групи «Відродження» та «Воля народу». Зокрема, свій голос за дану ініціативу віддав і найбагатших депутат Верховної Ради – Віталій Хомутиннік, який задекларував дохід у 166,7 млн. грн. і має на рахунках у банках 354,1 млн. грн.

«Батьківщина», Радикальна партія та «Самопоміч» – переважно утрималися. Наголошуємо, не проголосували – «проти» такої ганьби, а зайняли позицію страуса.

Тепер розповімо про те, хто зніме вершки від підвищення заробітних плат для нардепів. Це безумовно представники «Опозиційного блоку», які були майже у повному складі відсутні у сесійній залі на вказаному голосуванні. Зараз вони до своїх меседжів про те, що влада душить громадян шаленим підвищенням комунальних тарифів, зможуть додати ще один козир. Мовляв, «ми ж не голосували за збільшення своїх доходів. Це все представники Майдану». І от тут цікаво буде поглянути на рейтинги політичних сил. Чомусь майже не виникає сумніву у тому, що позиції Опоблоку стрімко зростуть. А тобто риторика позачергових парламентських виборів почне розкручуватися з новою силою.

Ініціаторами проекту постанови про збільшення зарплат парламентарів виступили 6 нардепів від фракцій БПП, «Батьківщини», «Народного фронту» та Радикальної партії. Тому навіть те, що прибічники Олега Ляшка та Юлії Тимошенко утрималися від підтримки даного проекту, для них це плюсом не буде.

А що ж у цьому контексті пропонується простому українцю, завдяки якому представники влади нині керують нашою країною? Ви будете сміятися, але це не підвищення мінімальних окладів і навіть не зменшення цін на полицях магазинів та у аптеках. Нам з вами пропонують розстрочку на оплату підвищених у рази комунальних послуг. Про це без докору сумління повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з профспілками 18 жовтня: «Ми введемо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидії», – заявив глава уряду.

Хочеться спитати: «Хлопці, ви там що, зовсім припухли і втратили страх?» Тепер потроху стає зрозумілим, чому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заговорив про розширення прав поліції. А як ще можна зупинити гнів збіднілого народу, з якого вимагають останні копійки за комунальні послуги? А як ще приструнити невдоволення діями тих, які не гребують у часи війни підвищувати зарплати собі, а не, наприклад, військовослужбовцям? Тільки батогом і тільки у наказовому тоні.

Анна Межова

One Comment

Back to top button