ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

ПЕРШИЙ ПІШОВ: ОЛЕКСІЙ САВЧЕНКО – «ПРОЗОРИЙ» ГОЛОВА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОДА

В Україні вперше відбувся відкритий конкурс на заміщення посади голови обласної державної адміністрації. Піонером у цьому прогресивному починанні стала Миколаївська область. Конкурсна комісія, яка була створена Кабінетом міністрів у середині липня 2016 року, оголосила переможцем – народного депутата від пропрезидентської партії Олексія Савченко.

Переможець набрав 14,88 бали, таким чином набагато випередивши конкурентів. Якщо поглянути на список кандидатів, який складався з 19 осіб, то переваги Савченка видно неозброєним оком. Роз’яснимо, чому.

Ну наприклад, дуже важко собі уявити, що Миколаївську область міг очолити колишній заступник біглого губернатора Миколи Романчука. Так-так, того самого Романчука, який прорив під своїм будинком мережу тунелів, що містили сейфи з золотими злитками, іконами та антикваріатом, а також документи «чорної бухгалтерії», в яких вівся облік корупційних оборудок. Або ж у страшному сні не може наснитися таке, щоб після Революції гідності стратегічну область, яка має вихід до моря, очолив виходець із Партії регіонів. А між тим, серед кандидатів такий був – за право стати головою Миколаївської ОДА змагався очільник організації Партії регіонів в Корабельному районі Миколаєва, відомий як «Юра-електрик». Всіх перераховувати не станемо, але й наведених прикладів достатньо для того, аби оцінити переваги переможця в особі Олексія Савченко.

Миколаївська область завжди вважалася вотчиною депутата від «Опозиційного блоку», російсько-українського олігарха Вадима Новинського. Навіть вже згаданий губернатор-втікач Микола Романчук – і той раніше працював на суднобудівному заводі «Океан», який входив в орбіту впливу Новинського. Призначення на посаду голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка повинно нарешті покінчити з руйнівним для області контролем з боку цього одіозного олігарха, який розвалює суднобудівну галузь України.

Важливо те, що, по-перше, Савченко ніколи не був пов’язаний із Партією регіонів. І цей факт доводить, що нарешті влада на місцях почала змінюватися та оновлюватися. По-друге, Олексій Савченко є справжнім патріотом, адже з липня по жовтень 2015 року він перебував в АТО, командував ротою батальйону «Булат». Ну і по-третє, що не менш важливо, новий очільник області достатньо заможна людина, а це може означати, що він далекий від того, щоб розцінювати посаду, як метод збагачення. Якщо людина відкрито декларує мільйонні статки, що відображені у його деклараціях, навряд чи йому спаде на думку рити підземні ходи під будинком, аби заховати награбоване. Савченко може стати одним з перших представників оновленої влади у регіонах, якому не доведеться займатися корупційними оборудками, адже за своє життя він вже встиг заробити достатньо.

В одному з інтерв’ю влітку 2016 року Олексій Савченко заявив: «Ми бачимо розслідування громадських активістів про те, що в різних областях вивільнені ресурси відправляються в кишеню кумам-сватам-братам. Цього не можна допускати. Повинна бути чітка кримінальна відповідальність за розтрату грошей платників податків. Аж до довічного ув’язнення. Ці кошти повинні ефективно витрачатися на проекти розвитку: освітлення вулиць, ремонт лікарень, шкіл, енергоефективні технології». Тобто якщо людина пропагує ініціативу щодо довічного ув’язнення корупціонерів, то навряд чи вона буде долучатися до протизаконних дій.

Великою перевагою Олексія Савченко є також і глибоке розуміння економічних питань, зокрема у фінансовому секторі. Він довгий час пропрацював у банківській сфері, до того ж зараз входить до складу бюджетного комітету Верховної Ради. В часи, коли Україна перебуває у не найкращому економічному становищі, а інвестиційний клімат бажає кращого, люди з подібними знаннями дуже важливі на державних посадах. А враховуючи активну фазу реформи децентралізації, коли у регіонів з’являється більше можливостей для розвитку, то знання того, що потрібно інвесторам – просто таки незамінне.

«Як виглядає в моєму розумінні ідеальний губернатор, голова обласної чи районної ради? Взяв за руку інвестора і провів по всіх інстанціях, запропонував кілька варіантів ділянок землі, підвів комунікації, максимально спростив отримання дозвільних документів, і не тривожиш перевірками мінімум на 3 роки. Під інвестором я розумію зрозумілу, прозору компанію, з досвідом роботи, баченням розвитку проекту, яка прийде з прорахунками, з обґрунтованими показниками. І безумовно, це повинен бути стратегічний інвестор з перспективою створення великої кількості робочих місць, сплати великого обсягу податків», – говорить майбутній голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.

Важливо також сказати, що Савченко має військову освіту. А тобто знає, що таке «слово офіцера». Для України, яка вже наслухалася солов’їних співів популістів різних мастей – це може бути ковтком свіжого повітря. А для Миколаївщини, яка нещодавно пережила «Врадіївку-2» та розбірки «мажорів», яких не могла приструнити поліція – це унеможливлює розгул криміналітету.

Фактом того, що перший же конкурс по заміщенню посади голови обласної державної адміністрації пройшов на високому рівні, без скандалів та якихось підкилимних домовленостей, можна по-справжньому пишатися. А те, що з регіону, важливого для розвитку економіки України, нарешті виміли поганою мітлою олігарха Новинського, може означати, що процес деолігархізації таки справді розпочався.

І якщо наступні конкурси на губернаторські посади, які відбудуться найближчим часом для Житомирщини та Харківщини, пройдуть так само прозоро, українці зможуть насправді побачити, що таке «жити по-новому». І це вже не пусті слова, це доведено конкурсом на посаду у Миколаєві.

Останні новини

Back to top button