ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

«П’ЯТА КОЛОНА» СЕРЕД БОРЦІВ ІЗ ЗАБУДОВНИКАМИ

 

За останні місяці Києвом прокотилася хвиля не надто масових, однак активних акцій протесту проти забудов. Об’єднує їх те, що учасники цих мітингів часто одні й ті ж. З першого погляду можна подумати, що люди просто об’єдналися, аби захистити свої будинки від підпираючих новобудов. Однак при більш прискіпливому аналізі стає зрозуміло, що керують ними аж ніяк не благі наміри, і справжня ціль – поживитися за рахунок забудовників чи-то квадратними метрами, чи-то просто готівкою.

Представляємо вашій увазі головних мітингувальників, що із завидною регулярністю влаштовують міні-протести у центрі столиці.

Головний організатор цих заходів – Лідія Гончаренко. Вона є головою такої собі громадської організації «Барви життя». Ходить на мітинги з гучномовцем та роздає всім бажаючим свої візитівки. Щоправда, її організація, зареєстрована у 2015 році, не має жодного стосунку до відстоювання пам’яток архітектури чи об’єктів культурної спадщини. Серед основних видів діяльності ГО «Барви життя» – безкоштовні уроки малювання для дітей воїнів АТО, переселенців та сиріт.

Персональні сторінки у Фейсбук Лідії Гончаренко (Колтунової) дають зрозуміти, що до певного періоду вона та її чоловік справді приділяли більше уваги образотворчому мистецтву. Однак напередодні місцевих виборів 2015 року Лідія Гончаренко зробила різкий поворот у своїй громадській діяльності – вона почала активно протистояти забудовникам. Про причини такої різкої зміни доводиться тільки здогадуватися. Адже у жовтні 2015 року вона вже була кандидатом у депутати від партії «Батьківщина» по 111 округу в Шевченківському районі. Ймовірно для посилення громадської активності й було прийняте рішення перекваліфікуватися з митця на професійного мітингувальника. Так і з потенційними виборцями цікавіше спілкуватися, й передвиборчі ролики виглядають більш яскраво.

По цьому ж 111 округу балотувався до Київської міської ради союзник Лідії Гончаренко – Ігор Карпатов. Він супроводжує Гончаренко на всіх мітингах, у соціальних мережах вони діляться одними й тими ж подіями та активно «котять» бочку на неугодних забудовників. Карпатов був кандидатом від партії «Нова держава». Ця партія на місцевих виборах була відома тим, що під її знаменами балотувалися колишні комуністи. Ось, наприклад, заява лідера забороненої КПУ Петра Симоненка від 25 вересня 2015 року: «Коммунистическая партия Украины приняла решение участвовать в местных выборах в составе партии «Нова держава», на сегодняшний день – это вынужденная мера. «Нова держава» входит в новосозданное объединение «Левая оппозиция». Чи був це свідомий вибір Ігоря Карпатова? Скоріше – так, адже його сторінка у Фейсбук майорить постами, що свідчать про палку любов до «русского мира».

Ось, найяскравіші з них:

 

 

Не дивно, що з такими закликами пан Карпатов не виграв вибори на своєму окрузі. І можливо тільки підтримка прибічників забороненої Комуністичної партії України врятувала його від кримінальної відповідальності за відверто антиукраїнську позицію. Однак його погляди аж ніяк не вплинули на те, щоб зблизитись з кандидаткою від партії «Батьківщина» Лідією Гончаренко. І тепер вони на пару збирають мітинги та активно піаряться у ЗМІ як палкі борці з забудовою історичного центру Києва.

В компанії цих псевдо-активістів є ще один персонаж – Руголь Юрій Борисович. Він голова ВГО «Академія культурної спадщини українського козацтва», має козацький ранг Верховного отамана. Виглядає дивним, як справжній козак міг опинитися в цій компанії  фанатів Путіна? Google нам допоміг розгадати цю загадку.

 

Про Юрія Руголя є дуже багато публікацій у пресі. Живе він на Лук’янівці за кінотеатром «Київська Русь» у приватному будинку, збудованому у 1914 року. Ця будівля на 300 квадратів дісталася йому у спадок від дідуся, який теж був козаком. Перша публікація, в якій йдеться про Юрія Руголя, датована ще 1999 роком. В ній розповідається, як він у себе на подвір’ї розводить екзотичних птахів – фазанів, папуг та павлинів. Подібні статті виходили і в 2007, і в 2009, і в 2013 році. Однак останнім часом спадковий козак знаний не своїм хобі, а тим, що намагається відстояти будинок на вулиці Коперника. Саме це спонукало його приєднатися до компанії Гончаренко-Карпатова. Малиновий стяг його козацької організації присутній на всіх акціях протесту, що проводить ця група однодумців.

Не дивлячись на приналежність до козацтва, пан Руголь теж «замазався» у прокремлівських поглядах. Так, у лютому 2013 року він брав участь у заході організації, якою керує сумнозвісний Віктор Медведчук, кум російського Президента Володимира Путіна. Сайт організації «Український вибір» повідомляє: «3.07.2013 года в пресс-центре Общественного движения «Украинский выбор» состоялась научно-практическая конференция «Украинское казачество: пути возрождения и перспективы развития на современном историческом этапе», организованная в соответствии с планом работы тематического Координационного совета Движения «Украинский выбор», объединяющего казачьи организации Украины. Мероприятие было подготовлено и проведено при активном участии лидеров казачьих товариществ, подписавших cоглашения о сотрудничестве с «Украинским выбором»».

Серед учасників заходу був і Юрій Руголь. Цікаво, що на конференції була прийнята резолюція, одним з пунктів якої є: «Вважати першочерговим завданням упровадження в життя положень Маніфесту Громадського руху «Український вибір», насамперед з питань розбудови громадянського суспільства, розширення якісного і кількісного складу первинних осередків Руху та козацьких організацій». Тобто пан Руголь, який брав участь у заході, свідомо погодився «упроваджувати в життя ідеологію руху «Український вибір»», який як відомо має суто проросійські погляди.

Однак, цим ганебним фактом біографія Юрія Руголя не обмежується. В жовтні 2013 року на сайті «УНН» з’явилася новина, яка дає зрозуміти всю суть згаданого пана козака. Вона має назву: «Киянин, що отримав за кілька метрів землі квартири у новобудові, вирішив не перешкоджати будівництву». В останньому абзаці, у якому «УНН» цитує співрозмовника із Держархібудінспекції, повідомляється про таке: «Коли будувався той будинок, що вже введений в експлуатацію (мається на увазі новобудова поблизу будинку Руголя – ред.), будівельники залізли на його (Юрія Руголя – ред.) територію. Домовились вони тоді наче полюбовно, він безкоштовно отримав 3 квартири майже у центрі міста. Тепер будівництво ведеться на ділянці з іншого боку від нього, там вже його землю ніхто не чіпає, але за те, щоб він не влаштовував різних неприємностей, вимагає ще 2 квартири у новобудові. Окрім цього, його жінка займається якимись талановитими дітьми, тож хоче для неї ще й музичну школу». Тобто виявляється, що Юрій Руголь є справжнісіньким шахраєм, який шантажує забудовників, прикриваючись переживаннями за «козацький будинок».

Чи знають про це Лідія Гончаренко та Ігор Карпатов? Напевно так, адже вміють користуватися Інтернетом. Навіщо в їхній компанії така людина, як Юрій Руголь, який себе вже скомпрометував? Справа в тім, що Гончаренко та Карпатов мають за мету аж ніяк не відстоювання історичних будівель Шевченківського району. Проросійські погляди цієї компанії, спонтанна зацікавленість у проведенні численних мітингів, постійне чергування під Шевченківським райвідділом поліції – все це робиться з однією ціллю – шантаж забудовників та яскрава картинка для ЗМІ, аби їх взяли до кадрового резерву для майбутніх виборів.

Однак доля може повернутися до них зовсім іншою стороною і одного дня СБУ постукає до них у двері з логічним запитанням: «На кого працюєте, шановні? Чи ви вважаєте, що прибічники «п’ятої колони» можуть спокійно розхитувати ситуацію у центрі Києва?».

 

 З повагою, Анна Межова.

Новини за змістом

загрузка...
Close