ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

Маріонетки Януковича у київській «Самопомочі»: КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ

 

Як боротися з одними забудовниками в угоду іншим без найменших докорів сумління? Спитайте у депутатів Київради від «Самопомочі». Серед 22 депутатів цієї фракції, щонайменше четверо зацікавлені у прихованому лобіюванні інтересів «правильних» забудовників.

Найбільш активними обранцями від «Самопомочі», які тільки те й роблять, що розповідають, які забудовники погані і знищують історичний центр міста – є Ольга Балицька та Роман Марченко. Обидва вони юристи. Причому Балицька свого часу надавала юридичну підтримку у достатньо одіозних проектах будівництва.

Зокрема компанія DLA piper, в якій працює Балицька, проводила юридичний супровід у будівництві житлового комплексу PecherSKY. Ну це той, що побудований у зеленій зоні поруч із Ботанічним садом, де будувати житлові будинки в принципі заборонено.

Також DLA piper обслуговувала довгобуд поруч із Центральним РАГСом на проспекті Перемоги. В результаті наречені, які виходять із РАГСу вимушені милуватися сваями та зеленим забором. І кінця краю цій забудові немає.

Роман Марченко – не менш одіозна особистість. Раніше він був старшим партнером у юридичній фірмі «Ілляшев та партнери», однак не так давно продав свої 50% власній родичці за 400 000 грн, що в порівнянні з оборотами фірми – крапля в морі. Якщо набрати у «Google» його ім’я та прізвище – одразу видає інформацію про те, що він юрист Фірташа і Льовочкіна. І це насправді так, адже серед клієнтів «Ілляшев та партнери» безліч компаній, інтереси у яких має віденський узник.

Сам Марченко останні декілька місяців намагається відібрати сквер у жителів «Татарки» та віддати його під забудову церкви мормонів. І при цьому вступає у конфлікт інтересів, адже його компанія представляє мормонів у судах по згаданій земельній ділянці. Також у його світлій голові півроку тому народилася ідея передати Національний Експоцентр України з державної у комунальну власність. Інтерес – очевидний, адже комунальну власність значно простіше передати під житлову забудову. Уявляєте, скільки багатоповерхівок можна було б збудувати на території ВДНГ, площа якої становить 286,3 гектари. А скільки відкатів Марченко отримав би від цієї оборудки?

Зараз Ольга Балицька та Роман Марченко працюють у тандемі. Про діяльність Романа Марченка ви можете почитати ось тут https://1news.com.ua/actualne/yurist-zradnik-natsionalnih-interesiv-iz-samopomochi-z-partneriv-pshonki-do-radnika-ukroboronpromu.html

А от про особистість пані Балицької хотілося б розповісти більш детально. Отже, як вже зазначалося, Ольга Станіславівна працює у компанії DLA piper. Її чоловік – Євген Баранов, є співробітником однієї з найвідоміших інвестиційних компаній – Dragon Capital. Причому згідно з декларацією Балицької – родина заробляє зовсім мало. Так у 2015 році сама Ольга заробила 6933 грн. (за рік!!!), вказуючи, що перебувала у відпустці по догляду за дитиною. Її чоловік заробив 549 666 грн., з яких заробітна плата складає лише 149 546 грн. Уявляєте собі, керівний директор у департаменті прямих інвестицій заробляє всього 12 400 грн. на місяць? Чи відповідає це дійсності – слабо віриться. Або Dragon Capital доплачує співробітникам у конвертах? Адже реальна заробітна плата у подібних компаніях обчислюється тисячами і як ви розумієте не в українській валюті.

Далі – ще цікавіше. Родина Балицької-Баранова мешкає в елітній новобудові на вулиці Звіриницька, що поруч із вже згаданим Ботанічним садом та новобудовою PecherSKY, забудовника якої консультувала Балицька. Квартиру, площею 149, 8 кв. метрів родина придбала судячи з усього у 2014 році. Також в них є два гаражі у цій будівлі. У тому ж таки 2014 році Балицька заробила трохи більше 100 000 грн., а її чоловік – майже 120 000 грн. На рахунках у банках у них було всього 64 500 грн. Навіть якщо б вони за рік не витратили з цих коштів ні копійки, що звісно неможливо, то їм би не вистачило навіть на половину гаража у будинку по вулиці Звіринецькій. Виникає запитання – звідки гроші?

Ще більш цікавим є те, що Ольга Балицька та її чоловік Євген Баранов володіють трьома земельним ділянками у селі Лебедівка, які розташовані прямо на дамбі Київського водосховища.

А Баранов, згідно з даними Реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, є співзасновником садівницького товариства «Джой Форест». Його компаньйонами у товаристві є дуже цікаві особи.

Наприклад, Воропаєв Юрій Миколайович – депутат «Опозиційного блоку», відомий, як «адвокат Рината Ахметова». Або ж Пишна Людмила Георгіївна – дружина голови правління «Ощадбанку» та соратника Арсенія Яценюка – Андрія Пишного. Також співзасновником «Джой Форесту» є такий собі Шуст Сергій Анатолійович. Людина з таким ім’ям є у списку «загарбників» Чернечого лісу у селі Лісники. Саме там має будинок донька одіозного Сергія Чеботаря, екс-заступника голови МВС. https://1news.com.ua/actualne/sergiy-chebotar-eksklyuzivne-video.html

Про інші гучні імена серед співзасновників садового товариства «Джой форест» дізнайтеся нижче

Цікавим нюансом є те, що за декілька кілометрів від садового товариства чоловіка Ольги Балицької – є інший «клуб за інтересами у нерухомості» – славнозвісне СТ «Бобер». Свого часу журналісти програми «Наші гроші» провели велике розслідування, в якому дослідили, хто ж з чиновників, найбільш наближених до президента-втікача Віктора Януковича, володіють у ньому шикарними маєтками. Хоча будуватися на цих ділянках – заборонено законодавством.

Серед них такі гучні прізвища, як Анатолій Бойко, син екс-міністра палива та енергетики Юрія Бойка, Євген Бакулін, який очолював «Нафтогаз» в 2010-2014 роках, Наталя Кацуба, дружина нардепа Володимира Кацуби і мати Сергія Кацуба – тих самих, які пов’язані зі славнозвісними «вишками Бойка». Також серед тих людей, хто володіє маєтками у СТ «Бобер», є такий собі Слюсаренко Сергій Валентинович – бізнес-партнер сина Юрія Бойка, нинішнього нардепа від «Опозиційного блоку». Цікаво, що цей же Слюсаренко є співзасновником СТ «Джой форест», в яке входить чоловік Ольги Балицької – Євген Баранов. Ну як вам таке сусідство?

Тобто виявляється, що чоловік Ольги Балицької не просто пов’язаний з оточенням Віктора Януковича, він навіть є їхнім сусідом. Як говориться у відомому анекдоті: «І ці люди забороняють нам колупатися в носі?»

Доповненням до того, звідки гроші в Ольги Балицької та її чоловіка, може слугувати той факт, що Євген Баранов також є засновником Видавничого дому «Медіа-ДК». Того самого, яке видає відомий журнал «Новое время». Випуск одного з найвідоміших паперових видань України повинен приносити непогані гроші, які чомусь відсутні у декларації Ольги Балицької.

Ольга Балицька зараз намагається створити собі імідж борця з незаконними забудовами. При цьому її ж чоловік має спільні інтереси з людьми, які роками грабували нашу країну і які в незаконний спосіб захопили найбільш мальовничі околиці Києві.

З усього вищенаведеного напрошується єдиний висновок – Ольга Балицька та її соратник по фракції «Самопоміч» Роман Марченко під прикриттям боротьби за історичний вигляд Києва просто відстоюють «шкурні інтереси». Більше того, своїми діями вони доводять, що борючись з одними забудовниками, вони просувають інших. І імена цих «інших» досить відомі – зокрема Василь Хмельницький та його компанія UDP. Саме Хмельницького називали одним зі спонсорів «Самопомочі». Він – колишній нардеп від Партії регіонів.

Факти говорять самі за себе – Марченко та Балицька є просто маріонетками. Вони ніколи не думали про інтереси киян, а просто виконують  завдання, яке їм продиктували «зверху» люди з оточення Віктора Януковича.

Анна Межова.

Останні новини

Back to top button