ЕксклюзивнеУкраїнаЦікаве

КРУшник Януковича переміг у конкурсі на «жирну» посаду в Державній аудиторській службі

 

 

13-15 вересня пройшов конкурс на заміщення вакантних посад у реформованій Державній аудиторській службі. Так тепер називається колишня Держфінінспекція, яка, в свою чергу, раніше була відома як Контрольно-ревізійне управління. Результати конкурсу чомусь залишилися непоміченими багатьма ЗМІ, а дарма. Адже при перегляді переможців – волосся стає дибки.

Передумовою проведення конкурсу була постанова Кабінету міністрів від 6 квітня 2016 року «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби». У постанові зазначалося про утворення п’яти міжрегіональних офісів аудиторської служби. Найбільш «жирним» з них є Північний офіс, до якого входять фінансові інспекції у Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Чернігівській, Київській областях та у м. Києві. Відповідно посада начальника цього офісу є достатньо ласою.

Так от, згідно з оприлюдненими результатами конкурсу, начальником Північного офісу має стати такий собі Карабанов Олександр Вікторович. Вихідець з Макіївки, що має освіту трудовика.

Біографія цього трударя вражає: працював начальником КРУ у Запорізькій та Одеській областях, а за часів Януковича очолював Держфінінспекцію у м. Києві. Карабанов – кишеньковий аудитор Януковича, який виконував найбрудніші завдання. Потрібно закошмарити перевірками бізнес – будь ласка, Карабанов тут як тут. Напевно за таке прислужництво цей недолюстрований чиновник отримував непогані доплати. Можливо, навіть, його прізвище є в «амбарній книзі» Партії регіонів, активним членом якої він був.

 

 

 

За місяць до втечі Януковича, Карабанов отримав з його рук «медальку» – Заслужений економіст України. Сталося це 22 січня, у дні, коли на Майдані Незалежності відбувалися криваві події та розстріли. 

 

 

Яке моральне право має людина, що була віддана Януковичу та мала партійний квиток Партії регіонів, взагалі бути допущеною до конкурсу на державну посаду після Революції гідності?

Читаємо умови допуску до конкурсу на начальника Північного офісу Державної аудиторської служби. У розділі «освіта» чітко зазначено: кандидат повинен мати «освіту фінансово-економічного спрямування». За офіційною біографією Карабанова, у 1989 році він закінчив Слов’янський державний педагогічний інститут за фахом вчитель загально-технічних дисциплін (трудовик).

У 1995 році отримав диплом юриста у Донецькому інституті внутрішніх справ при Донецькому державному університеті. А у 2002 став магістром проектного менеджменту в Академії державного управління при Президентові України. Жодної згадки про фінанси та економіку в опанованих ним спеціальностях немає, а отже це порушення умов конкурсу, яке чомусь не помітили члени комісії.

Далі цікавіше. Читаємо Закон України «Про державну службу». У главі 3 йдеться про призначення на посаду за результатами конкурсу. Стаття 31: «Рішення про призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та за результатами перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Карабанов не просто був членом Партії регіонів, він працював на керівних посадах до самого «кінця Легітимного». Тобто пан Карабанов за законом повинен попасти під люстрацію. За які такі заслуги (читай «грошові знаки») він міг взяти участь у конкурсі на державну посаду зараз – невідомо.

Ну і головне, стосовно Карабанова у 2014 році було порушене кримінальне провадження за матеріалами аудиту діяльності. У висновках аудиту йдеться про те, що Карабанов протягом 2012-2014 років порушував законодавство, використовуючи службові автомобілі у вихідні та святкові дні для власних потреб. Ну дійсно, навіщо витрачатися на пальне та техобслуговування, якщо «контора» платить. Окрім того, аудит виявив розкрадання бюджетних коштів паном Карабановим шляхом завищення цін на роботи по капітальному ремонту покрівлі будівлі Держфінінспекції у м. Києві по вулиці Артема, 18 (зараз вулиця Січових Стрільців). Чи не за ці награбовані кошти він купив собі перемогу у конкурсі на посаду начальника Північного офісу Держаудитслужби?

Виникає питання, а конкурсна комісія взагалі читала біографію Карабанова перед тим, як допустити його до участі у конкурсі? Якщо ні, і якщо члени комісії сподівалися на «авось пронесе», то розчаруємо їх. Згідно зі статтею 30 Закону «Про державну службу» у разі виявлення за результатами спеціальної перевірки обмежень щодо вступу на державну службу переможця конкурсу необхідно провести повторний конкурс.

Обмеження щодо вступу Карабанова на посаду у Державній аудиторській службі – є, адже він повинен бути люстрований із забороною займати певні посади. Агов, Єгоре Соболєв, як там поживає Люстраційний комітет? Настільки заклопотані, що не встигаєте моніторити нові призначення?

Аморальність результатів конкурсу просто шокує. Людина отримувала нагороди з рук Януковича у день розстрілів на Майдані і тут раптом має можливість очолити керівну посаду. Якось негарно виходить.

За законом на заміщення вакантної посади начальника Північного офісу Державної аудиторської служби повинен відбутися повторний конкурс. Якщо цього не відбудеться, його цілком можна вважати початком реваншу «регіоналів».

Ну і на завершення, картинка для привернення уваги:

 

 Анна Межова

Останні новини

Back to top button