ЕксклюзивнеЦікаве

Газові розбірки: як Лещенко допоміг Курченку

Чим пов’язані младоолігарх-втікач Сергій Курченко та нардеп Сергій Лещенко? На перший погляд, лише ім’ям. Проте виявляється, що той Сергій, який називає себе антикорупціонером та викривальником тіньових схем, зіграв на руку новому жителю російської Рубльовки. Причина всьому – скраплений газ.

images

16 лютого народний депутат-єврооптиміст Сергій Лещенко на прес-конференції заявив, що Служба безпеки України нібито блокує процес імпорту зрідженого газу найбільших гравців з метою виведення на ринок монопольного учасника і «викачування» грошей під наступні вибори. Цитуємо: «Мета – посадити нового гравця. Я називаю конкретне прізвище – Віктор Медведчук. Медведчук є закулісним гравцем, а діяти буде компанія «Креатив», яка конкретно з ним не пов’язана, але за нею стоятиме схема Медведчука в партнерстві з чинною владою», – сказав Лещенко. Слідкуєте за логікою Лещенка: фірма з Медведчуком не пов’язана, але саме інтереси кума Путіна відстоює СБУ. Якийсь оксюморон виходить. Проте з Лещенком це часто трапляється. І прослідкувати це можна за тим, скільки разів на день Сергій згадує прізвище «Грановський».

Докази того, що обвинувачення Лещенка є безпідставними і по суті він висловив чиюсь «заказуху» на камеру, з’явилися у квітні. Але про все по порядку.

З чого почалася власне прив’язка СБУ до проблем на ринку скрапленого газу? Міністерство економічного розвитку і торгівлі України наказом від 6 лютого ввело санкції проти 17 українських трейдерів нафтопродуктів і заборонило їм зовнішньоекономічну діяльність. Іншим наказом Міністерство економіки ввело заборону на діяльність восьми компаній-нерезидентів. Підставою для санкцій, згідно з додатком до наказу, також є матеріали СБУ, що надійшли до міністерства 3 лютого 2017 року. Далі історія розвивалася стрімко: замовні сюжети про те, що СБУ нібито зачищає ринок для «правильного» гравця, варіації на тему союзу Медведчука з чинною владою та власне згадана прес-конференція Лещенка.

Проте вже 24 лютого Служба безпеки запропонувала Мінекономрозвитку скасувати дію спецсанкції щодо 15 імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів. Зроблено це було після ґрунтовної перевірки діяльності компаній, на які були накладені санкції. СБУ повідомило МЕРТ, що первинні дані щодо правопорушень, які здійснюють імпортери та їхні контрагенти, доведені частково, а причетність суб’єктів господарювання до заподіяння шкоди інтересам України не доведено. На підставі цієї інформації СБУ запропонувала МЕРТ скасувати дію спеціальної санкції щодо 15 імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів, а саме: ПП «НП-Трейдинг», ТОВ «Нафтопродукт-Трейдинг», ТОВ «Віолана-Тек», ТОВ «Сістемс Логістік Менеджмент», ТОВ «Галлон-Груп», ТОВ «СВГ Плюс», ТОВ «Євростандарт Автогаз», ПП «Компанія «Надежда», ПП «Олан», ПП «Род-Ник», «West Trading&Marketing Oil, Corp», «Restimpex System, LLP», «Tarone Trade LLP», «Ameralda Trading Limited», «Danier Holdings LLP».

Здавалося б, конфлікт вичерпаний. Але ж ні. Тут ми підібралися до найцікавішого. Звернемо увагу на компанію ТОВ «Нафтопродукт-Трейдинг».

Згідно з повідомленням видання OilNews, 12 квітня 2017 року в Міненерго РФ відбулася нарада під головуванням заступника міністра Молодцова з представниками виробників та експортерів газу. За підсумками зустрічі, Росія має намір дати дозвіл на транзит газу через свою територію трьом українським компаніям, а саме – ТОВ «Ойл Трейдінг Груп», ТОВ «Нафтопродукт Трейдинг» і ТОВ «Перспектива трейд груп». Як очікується, новий порядок експорту почне працювати з 1 травня 2017 року. Таким чином, як пише видання український олігарх Сергій Курченко за підтримки російської влади намагається стати монопольним оператором поставок російського газу в Україну.

Тобто виходить так, що Сергій Лещенко, звинувачуючи СБУ у «зачистці» ринку скрапленого газу, захищав в тому числі й інтереси компанії Сергія Курченка. Чи усвідомлював це Лещенко? Цілком ймовірно. Проте не можна виключати й іншу версію – Сергій Лещенко просто «балакаюча довбешка», яка озвучує те, що йому говорять зверху.

В кінці кінців тепер все стало на свої місця. І тут цікаво, чи почне він далі розкручувати тему скрапленого газу чи все ж таки визнає власну «брехню» або ж зізнається у тому, що Курченко для нього зовсім не чужий?

 

1News

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close