Цікаве
У сузір’ї Стрільця знайдено старе ядро нашої галактики
Чумацький шлях – це гігантська галактика, яка стрімко обертається. Щогодини наша Сонячна система пролітає 900 тисяч кілометрів простору.
Астрономи стверджують, що Чумацький шлях залишив своє старе серце у сузір’ї Стрільця. Про це повідомляє Science News.
Нові дані, отримані космічним апаратом Gaia, показують вченим, де перебуває початкове ядро галактики – давнішої зіркової популяції, навколо якої розрослася решта Чумацького шляху, що утворився більш як 12,5 мільярда років тому.
“Ми віддавна припускали, що таке гігантське скупчення старих зірок має розташовуватися десь у центрі Чумацького шляху, і тепер апарат Gaia нам їх показав”, – сказав астроном з Інституту астрономії Макса Планка Ганс-Вальтер Рикс.
Зазначається, що найдавніше серце Чумацького шляху – це кругла протогалактика, що простягається майже на 18 тисяч світлових років і має зоряну масу, що приблизно у 100 мільйонів разів перевищує масу Сонця, або на близько 0,2 відсотка від нинішньої зоряної маси Чумацького шляху.
“Дослідження дає нам більше інформації про найранішу стадію формування Чумацького шляху. Ми бачили деякі проблиски цієї зіркової популяції раніше, але нова робота дозволяє ніби охопити її поглядом з висоти пташиного польоту”, – зазначає астроном з Кембриджського університету Василь Білокуров.
Експерти також підкреслили, що зірки із центру Чумацького шляху зазвичай багаті на метали, які з’явилися у великій кількості через вибухи попередніх популяцій зірок. Тоді як команда Рікс хотіла знайти зірки з дуже невеликим вмістом металів, які могли з’явитися лише на початку формування галактики.
У результаті вийшла вибірка з 18 тисяч давніших зірок, яка стала ядром, навколо якого розквітла вся галактика. Враховуючи зірки, приховані пилом, Рикс вважає, що протогалактика у 50–200 мільйонів разів є масивнішою за Сонце.
“Це первинне ядро нашої галактики”, – пояснює вчений.
Раніше повідомлялося, що телескоп Джеймса Вебба зробив найчіткіший знімок кілець Нептуна за більш як 30 років.
У метеориті вперше виявлено позаземну воду
Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news