Медичні маски роблять людей привабливішими в очах інших – дослідження
Пандемія змінила нашу психологію у тому, як ми сприймаємо людей в масках
Люди здаються одне одному більш привабливими в захисних масках, коли нижньої частини обличчя не видно.
Про це заявили дослідники з Університету Кардіффа, – інформує 1News.
До пандемії вчені виявили, що медичні маски знижують привабливість людини, оскільки асоціюються з хворобою.
Науковці вирішили перевірити, чи змінилося це сприйняття з тих пір, як носіння маски стало звичним.
“Наше дослідження показує, що обличчя вважаються найпривабливішими, коли вони закриті медичними масками. Можливо, це тому, що ми звикли до медичних працівників у синіх масках, а тепер асоціюємо їх з людьми, які займаються доглядом або медициною. Коли ми відчуваємо себе вразливими, ми можемо вважати, що носіння медичних масок заспокоює, і тому краще ставимося до того, хто їх носить”, – пояснює співавтор дослідження зі школи психології Кардіффського університету Майкл Льюїс.
Перший етап дослідження пройшов у лютому 2021 року – його результати опублікували в журналі Cognitive Research: Principles and Implications.
43 жінок попросили оцінити за шкалою від 1 до 10 привабливість чоловічих облич без маски, чоловіків, які носять звичайну маску з тканини, синю медичну маску або тримають чорну книгу, що прикриває низ обличчя.
Учасниці оцінили тих, хто носить тканинні маски, як значно привабливіших, порівняно з чоловіками без масок або з книгою.
А одноразова хірургічна маска на чоловіках збирала ще більше високих оцінок.
На другому етапі роботи науковці попросили групу чоловіків оцінювати фото жінок у масках.
Це дослідження ще не опублікували, але Льюїс сказав, що результати в цілому однакові.
“Пандемія змінила нашу психологію у тому, як ми сприймаємо людей в масках. Коли ми бачимо, що хтось носить маску, ми більше не думаємо, що у цієї людини хвороба і від неї потрібно триматися подалі. Це стосується еволюційної психології та того, чому ми вибираємо партнерів. Ознаки захворювання можуть відігравати велику роль у виборі партнера – раніше будь-які ознаки хвороби були б серйозним недоліком. Тепер ми можемо спостерігати зміни в нашій психології, що маски для обличчя більше не є сигналом зараження”, – пояснює Льюїс.
На його думку, маски також можуть робити людей привабливішими, оскільки вони спрямовують увагу на очі.
Джерело: УП.Життя