Цікаве

Чорна п’ятниця-2021 в Україні: де шукати знижки

Чорна п’ятниця у 2021 році припадає на 26 листопада. Цього дня в магазинах розпочинаються розпродажі та знижки, які можуть тривати кілька днів.

Період “цінопадів” цього року очікується з 26 по 29 листопада включно. Слід зазначити, що акції можуть тривати і довше – все залежить від конкретної мережі магазинів. Чорна п’ятниця особливо популярна серед тих, хто любить скуповуватись онлайн.

Прогнозується, що найбільший попит матиме різноманітна електроніка: телевізори високого розширення, ігрові консолі, геймпади, різноманітні гаджети, професійні камери, а також персональний транспорт – електросамокати, гіроборди тощо.

Чорна п’ятниця в Україні

Відзначати Чорну п’ятницю в Україні розпочали ще 2013 року. Як показали дослідження Black Friday Global від 2017 року, наші громадяни отримують одну з найкращих вигод у світі: перше місце дісталося США, друге – Україні, третє – Канаді.

Розпродаж триває всі вихідні, а понеділок після Чорної п’ятниці називають “кіберпонеділок”, бо все ще є знижки в інтернет-магазинах.

Де шукати знижки

Існує широкий вибір онлайн-магазинів та платформ, де діятимуть найвигідніші акції, які дозволять придбати все необхідне за найпривабливішою ціною. 1News зібрав для вас найцікавіші пропозиції.

Amazon

Amazon – один з найбільших та найпопулярніших магазинів у світі. Також його особливістю є те, що купувати товари можна не лише в самого магазину, а й у підприємців, які орендують собі місце на торговому майданчику. Тобто це вже можна назвати своєрідним інтернет-ринком.

Також у Amazon є ще одна істотна перевага під час закупів – дозволяється робити оплату закордонними картками, тобто не потрібно переводити гривні в долари. А знижки на платформі можуть сягати понад 90%.

Однак один недолік все ж таки є – у компанії немає можливості доставляти покупки в Україну, тому доведеться докласти зусиль, щоб розібратися, як оформити доставку.

Проте можна скористатися вітчизняними поштовими сервісами. Вони не тільки надають послуги доставки, але й допоможуть об’єднати всі покупки в одну посилку.

AliExpress

Цією онлайн-платформою користується понад чотири мільярди людей з різних куточків світу. У Чорну п’ятницю магазин оголошує знижки практично на всі категорії товарів.

Ба більше, дехто з продавців оголошує незвичайні акції. Наприклад, клієнту можуть запропонувати придбати відразу кілька одиниць товарів за одну ціну або другу – за пів ціни. Акції в цьому інтернет-магазині можуть сягати понад 90%, а доставку можна оформити “Новою поштою” або іншим сервісом, який перевозить в Україні.

Магазин AliExpres.

 

Alibaba

Ще один відомий китайський інтернет-магазин. Ним користуються мільйони покупців та підприємців із 190 країн. Особливістю магазину є те, що в ньому можна купувати товари оптом за нижчою ціною.

До того ж порівняно з AliExpress тут набагато коректніша форма підбору розмірів одягу та взуття. Але загалом у магазині можна придбати практично все: від одягу та аксесуарів до кухонного приладдя та іграшок.

Магазин Alibaba.

 

Shopbop & East Dane

Якщо ви хотіли купити взуття або одяг популярних брендів – тоді цей магазин для вас. На сайті представлено близько 500 позицій, приблизно чверть є ексклюзивом від дизайнерів.

Варто зазначити, що сайт має російськомовну версію, а доставка доступна у більш ніж 40 країнах. Для зручності покупців магазин відкриває “знижкову вкладку”, де відображується весь акційний товар.

Знижки в Чорну п’ятницю досягають 70%, але деякі товари надаються в єдиному екземплярі. Приємним бонусом є те, що у разі замовлення більш ніж на 100 доларів – доставка безкоштовна.

Macy’s

Macy’s є одним із найбільших інтернет-магазинів США. Там можна придбати товари для всієї родини, а також платформа пропонує великий вибір товарів для дому, ювелірних прикрас та аксесуарів

Крім того, в асортименті Macy’s багато брендових речей, на які оголошуються сезонні акції. Магазин часто надається промокоди – можна отримати 15% знижку на перше замовлення, підписавшись на розсилку. А у Чорну п’ятницю знижки можуть сягати 80%.

Магазин Macy's.
IKEAУ 2021 році в Україні нарешті відкрився перший магазин найбільшого у світі ритейлера меблів та товарів для дому IKEA. У Чорну п’ятницю там активується система знижок, які можуть сягати 90%. Всі акційні товари відразу доступні на головній сторінці сайту. Тому, якщо хочете придбати оновлення для дому або поміняти меблі, саме час придивитися.

Магазин IKEA.
ZARA HOMEЦей магазин надає широкий вибір постільної білизни, домашнього текстилю, а також різноманітних аксесуарів та прикрас. Крім цього, там можна знайти канцтовари та різні предмети для творчості.

ZARA HOME у Чорну п’ятницю також пропонує знижки, але список акційних товарів досить обмежений – на найдорожчі речі знижки не поширюються. Але з іншого боку, акції часто діють до Нового року і досягають 75-90%.

Магазин ZARA HOME.

 

GearBest

Магазин відомий усім любителям електроніки та гаджетів, його асортимент поступається лише AliExpress. На сайті діє гнучка програма бонусів за покупки, а також накопичувальна система знижок.

Електроніку в цьому інтернет-магазині купувати значно дешевше. Крім того, під час Чорної п’ятниці очікуються не лише пристойні знижки, а й активація всіх бонусних програм.

Магазин GearBest.

 

Українські магазини

Починаючи з 2013 року українські магазини та онлайн-платформи також оголошують величезні знижки до Чорної п’ятниці. Статистика показує, що в Україні до першої п’ятірки входять такі категорії: одяг, взуття, побутова техніка, електроніка та косметика з парфумерією.

До того ж вітчизняні магазини дійсно серйозно “зрізають” ціни в цей період. У середньому в Україні знижка на товари під час Чорної п’ятниці становить 62%. Що є однією з найвигідніших пропозицій у світі.

Які хитрощі використовують магазини

Досвідчені шопоголіки знають, що під час розпродажу потрібно зберігати розум і не поспішати з покупками. Багато продавців використовують різноманітні хитрощі, щоб продати свій товар.

Не рідкість, коли за місяць до Чорної п’ятниці магазини підвищують ціни, а під час “розпродажу” просто повертають нормальний цінник. Тому краще заздалегідь скласти список товарів, що вас цікавлять.

З певним інтервалом моніторте ціни на них – це дозволить зрозуміти, чи є реальна знижка на відібрані позиції. Особливо часто “зрізають” ціни на одяг та аксесуари, зокрема, якщо це не нова колекція. У цьому сегменті цілком можливо знайти пристойні знижки.

Окрім того, маркетологи мають й інші прийоми. Один із них – продати товар з навантаженням. Наприклад, у разі купівлі двох кремів – третій у подарунок. У нього може закінчуватися термін придатності, але на момент продажу він вважається нормальним.

Деякі мережі магазинів йдуть на хитрість із продажем техніки. Дається реклама про акцію на телевізори і вони надсилаються в різні торгові точки зі знижкою 60%. Люди приходять, готові витратити гроші, але дізнаються, що в цьому магазині цю модель купити не можна. Але ж не йти з порожніми руками, продавець пропонує їм інший товар за схожою ціною і клієнти на це клюють.

Не рідкість, коли у ніч перед Чорною п’ятницею магазини одягу переклеюють усі цінники, а асортимент у залі замінюють на речі старих колекцій, що залежалися на складі. Деякі навіть практикують обман – під жовтими цінниками можна виявити стару ціну. Іноді може виявитися, що товар до “акції” коштував навіть дешевше.

На електроніку знижки знайти ще складніше. Зазвичай у магазинах смартфонів та техніки накрутка невелика, адже товар і так досить дорогий. Тому на великі знижки у цьому сегменті розраховувати не варто. Продавці намагатимуться збути товар, а реальні знижки близько 20% можна знайти в інтернет-магазинах, але там можуть продавати і “сіру” електроніку.

Розпродаж під час Чорної п'ятниці.

 

Скільки триває чорна п’ятниця в Україні

Цей день не має фіксованої дати, а щороку припадає на останню п’ятницю осені. У 2021 році свято шопоголіків випадає на 26 листопада.

Варто зазначити, що в Україні багато магазинів оголошують про знижки ще до офіційного початку Чорної п’ятниці приблизно 23-24 листопада. Розпродаж триває і у вихідні, а також у понеділок після Чорної п’ятниці. Він має назву “кіберпонеділок”.

Джерело: Обозреватель

Back to top button