Вже 87 держав підписали комюніке Саміту миру
Завдяки саміту вдалося зробити перший крок на складному шляху до мирного процесу. Інші країни продовжують підписувати комюніке.
Комюніке за результатами Саміту миру у швейцарському Бюрґенштоці вже підписали 87 країн. Про це заявила президентка Швейцарії Віола Амгерд під час відкриття 4-го саміту Європейської політичної спільноти у Бленгеймському палаці у британському Вудстоку, передає Укрінформ.
“Незважаючи на різні точки зору, які були висловлені у Бюрґенштоці, нам вдалося дійти згоди щодо спільного бачення. Це бачення полягало у створенні нового світу для всіх нас. Це бачення підсумовано в Бюрґенштокському комюніке, яке на сьогоднішній день підписали 87 країн. Інші країни продовжують підписувати комюніке, навіть деякі з них не були присутні на саміті”, – зазначила вона.
Амгерд вважає, що текст Бюрґенштокського комюніке “може стати основою для подальших дискусій”.
“Завдяки саміту нам вдалося зробити перший крок на складному шляху до мирного процесу. Наразі ми обговорюємо з Україною та ключовими партнерами, якими можуть бути наступні кроки. Ми працюємо над тим, щоб використати і підтримати імпульс для розробки конкретних кроків, у тому числі з питань, визначених у Бюрґенштокському комюніке”, – сказала вона.
Президент Швейцарії наголосила, що будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок “має бути безпечним, надійним, захищеним та екологічно обґрунтованим”.
Крім того, за її словами, продовольча безпека в жодному разі не повинна використовуватися у якості зброї, а напади на торгові судна і цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.
Всі військовополонені мають бути звільнені. Усі депортовані та незаконно переміщені українці мають бути звільнені. Всі українські діти і всі інші українські цивільні особи, які були незаконно затримані, повинні бути повернуті в Україну”, – зазначила Амгерд.
За її словами, Швейцарія готова й надалі відігравати активну роль у цьому процесі.
“Ми особливо зосередимося на зміцненні мостів, які нам вдалося побудувати з Глобальним Півднем та Китаєм. Ми отримуємо дуже позитивні відгуки про саміт, навіть від колег з Глобального Півдня, які досі утримувалися від підписання Бюрґенштокського комюніке. Зараз важливо достукатися до них, взяти до уваги їхні занепокоєння і мотивувати їх приєднатися до Бюрґенштокського комюніке”, – додала вона.
Раніше повідомлялося, що острівна держава Маврикій підписала комюніке першого Саміту миру.
Нагадаємо, Саміт миру відбувся 15-16 червня у Швейцарії. На ньому обговорювалась ядерна безпека, продовольча безпека, обмін полоненими та повернення викрадених РФ українських дітей.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp