КНР запустила у космос п’ять супутників дистанційного спостереження
Ракета з космічними апаратами на борту стартувала з космодрому Цзюцюань і успішно вивела всі супутники на заплановані орбіти.
Китай 23 січня запустив комерційну ракету-носій Ліцзянь-1 Y3 із п’ятьма супутниками дистанційного зондування Землі. Про це повідомляє Xinhua.
Зазначається, що ракета з космічними апаратами на борту стартувала з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі на північному заході Китаю о 12:03 за місцевим часом (6:03 за Києвом) і успішно вивела всі супутники на заплановані орбіти.
Раніше повідомлялося, що CAS SPACE завершила випробування ракети Ліцзянь-1 Y3 і доставила її на космодром для запуску п’яти супутників сімейства Тайцзін китайської MinoSpace. Ці космічні апарати мають вагу 240-350 кг і призначені для радіолокаційного та оптичного спостереження за земною поверхнею.
Ракета Ліцзянь-1 (Kinetica-1) є першою легкою чотириступінчастою твердопаливною ракетою, збудованою компанією CAS Space, комерційним підрозділом Китайської академії наук (CAS). Її висота – 30 м, діаметр – 2,65 м, вага – 149 тонн. Ракета здатна підняти на навколоземну орбіту до 2000 кг корисного вантажу. Перший політ Ліцзянь-1 відбувся 27 липня 2022 року, тоді вона вивела в космос шість супутників. Нинішній запуск став третьою місією серії ракет-носіїв Ліцзянь-1 та 16-м орбітальним запуском у Китаї від початку року.
Нагадаємо, Китай запустив у космос три наукові супутники.
Також повідомлялося, що китайська приватна аерокосмічна компанія Orienspace 11 січня вперше запустила в космос ракету-носій власного виробництва Gravity-1, яку називають “найпотужнішою твердопаливною ракетою у світі”.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp
Шокуюча новина! Китай не зупиняється на досягнутому і продовжує захоплювати космос! На цей раз КНР запустила у космос цілих П’ЯТЬ супутників дистанційного спостереження! Що вони планують побачити? Чи це лише початок масштабного шпигунського проєкту? Світ затамував подих в очікуванні наслідків цього космічного кроку. Читайте далі, щоб дізнатися більше про небезпечні амбіції Піднебесної!