Ремонт метро: чи закриватимуть нові станції в КиєвіСюжет
В столичной підземці планують ремонт ще однієї ділянки “синьої” гілки, а також опор мосту Метро.
Останній місяць 2023 року приніс низку неприємностей мешканцям Києва. Зокрема, через проблеми зі столичним метрополітеном. Так, на ремонт закрили шість станцій “синьої” гілки на ділянці між Деміївською та Теремками. Сталось це через розгерметизацію перегінного тунелю, а ремонтні роботи підземки можуть затягнутися мінімум на півроку.
Окрім цього стало відомо, що в цьому районі почав просідати ґрунт, а деякі торгівельні павільйони сповзають під землю. Ремонту також потребують інші станції і міст Метро. Що відомо про ситуацію читайте в сюжеті.
Провалювання землі
Майже через два тижня після підтоплення станції Деміївська соцмережі повідомили про просідання асфальту в районі цієї зупинки метро. Просто над відрізком “синьої” гілки утворились тріщини в землі, а будівлі почали деформуватись.
Журналісти ТСН побували на місті аварії і виявили, що ґрунт просів під частиною Голосіївської площі в місці, де проходить перегін тунелю від станції метро Либідська до Деміївської. Деформація призвела до то, що низка торгівельних павільйонів почала сповзати під землю.
В результаті частину дороги, де спостерігають тріщини та зсуви, перекрили для пішоходів та частково обмежили рух автівок. Зокрема, на смузі з’їзду на проспект Лобановського. Зараз там можна рухатися тільки однією смугою.
Що кажуть чиновники
У Київській міській адміністрації запевнили, що просідання ґрунту не пов’язано з аварійним закриттям метро. Мовляв, це сталось ще до аварії в підземці.
“Просідання ґрунту поблизу станції метро Деміївська відбулося ще до закриття шести станцій “синьої” гілки. Одразу за ним був встановлений посилений постійний нагляд і контроль. Загалом критичних змін фахівці не зафіксували. Наразі стан тунелю між станціями метро Деміївська – Либідська стабілізований і повністю контрольований”, – говориться в повідомленні КМДА.
За словами директора Департаменту транспортної інфраструктури Руслана Кандибора, працівники вже вивчають стан ґрунту, а опісля ремонтуватимуть пошкоджену ділянку.
“Зараз йде вивчення того, що відбувається під землею. До двох тижнів ми будемо мати результати інженерних та геологічних досліджень, що ж там все-таки там відбувається та яку роботу ми маємо зробити, аби усунути просідання”, – прокоментував він.
Ремонт на інших станціях
Лагодження потребує ще одна ділянка “синьої” гілки, але вже між станціями Почайна і Тараса Шевченка, повідомив головний інженер столичного метрополітену Віктор Вигівський.
За його словами, цей відрізок знаходиться під постійним контролем, а метрополітен слідкує за безпекою перевезення пасажирів та руху поїздів. Для ремонту вже розроблятимуть проєктну документацію.
“Після будуть визначені необхідні роботи, їх обсяги та терміни. Тільки тоді знатимемо, що буде з рухом поїздів. Якщо з точки зору безпеки потрібно буде перекривати ділянку, то ми обговорюватимемо це питання”, – сказав Вигівський.
В свою чергу директор департаменту транспорту КМДА Руслан Кандибор додав, що роботи на цій ділянці – планові і вони мають бути виконати влітку 2024 року.
Згодом в метрополітені підтвердили, що ремонт між станціями Почайна і Тараса Шевченка дійсно планується, але закривати перегон не будуть.
Ще один “втомлений” міст
Сьогодні в ефірі Єдиних новин голова постійної комісії Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко заявив, що міст Метро, яким курсують потяги “червоної” гілки, вже два роки як перебуває у “втомленому” стані.
“Якщо комісія з’ясує, що міст метро є аварійно-небезпечним, тоді буде вимога його закрити. Як на мене – це апокаліптичний сценарій, адже ми всі розуміємо, яке значення мають мости для Києва. Їх катастрофічно не вистачає”, – сказав Вітренко.
Пізніше у КМДА заявили, що на наступний рік дійсно заплановані роботи із підсилення опор мосту Метро, але вони ніяким чином не вплинуть на роботу метрополітену. Столична влада закликала киян слухати лише офіційну інформацію.
“Мережею шириться чергова хвиля брехні, яку медіа поширюють, не розібравшись. Наголошую, на роботу метрополітену виконання робіт не вплине. Червона гілка метро працюватиме в штатному режимі”, – заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp