Україна

До ФРН щомісяця прибуває близько 800 українців – посол


До ФРН щомісяця прибуває близько 800 українців - посол

Нині у Німеччині проживає понад мільйон українців. Українські біженці зараз отримують фактично такі самі соціальні виплати, як і місцеве населення, яке їх потребує.

ДоНімеччині щомісяця прибуває близько 800 українських біженців. Про це повідомив посол ФРН в Україні Мартін Єгер в інтерв’ю Укрінформу.

“Наразі ми не спостерігаємо потоку біженців з України. Але помічаємо, що українці все ще приїжджають до Німеччини, насамперед із Польщі. За оцінками, на цей час щомісяця прибуває близько 800 осіб”, – розповів дипломат.

За його словами, нині у Німеччині проживає понад мільйон українців. Посол ФРН відзначив, що їм раді в Німеччині й підтримують їх у міру можливостей.

“Ці люди також є чудовим капіталом для майбутнього, тому що надалі вони будуть містком між Німеччиною й Україною. Візьміть лише той факт, що 200 тисяч українських дітей ходять до школи в Німеччині, вивчають там німецьку мову і дуже добре знайомляться з країною. Це окрилюватиме майбутню співпрацю не тільки в економіці, а й у культурі та в інших сферах”, – зазначив Єгер.

Посол ФРН додав, що українські біженці зараз отримують фактично такі самі соціальні виплати, як і місцеве населення, яке їх потребує.

“Ми вважаємо, що це виправдано. Наразі обговорюється питання, чи є сфери, в яких ці виплати потребують коригування.Наведу невеликий приклад: якщо хтось живе в гуртожитку, то отримує там електроенергію, і тоді йому не потрібні додаткові виплати на електроенергію. Проте люди з України можуть розраховувати на те, що вони й надалі будуть отримувати належну підтримку в Німеччині”, – запевнив дипломат.

Він також повідомив, що з числа працездатних українських біженців наразі працевлаштовані майже 20%. Це може бути пов’язано з тим, що 60% українців ще беруть участь у мовних та інтеграційних курсах.

За словами Єгера, минулого року уряд ФРН витратив 2 мільярди євро на виплати для українців у Німеччині, цьогоріч ця цифра може сягнути 2,75 мільярда євро.

Нагадаємо, у Німеччині заявили про необхідність пришвидшити процес працевлаштування українських біженців. Агентства з праці більш активно пропонуватиме вакансії біженцям. Тим, хто відмовлятиметься від запропонованої роботи, можуть скоротити виплати.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button